Pasiruošimas naujagimiui ir 1 naujagimio mėnuo

Pasiruošimas naujagimiui ir 1 naujagimio mėnuo

Prisijunkite arba registruokitės norėdami pasinaudoti rinkiniu.
Esate čia pirmą kartą? Susipažinkite su žinių ir patarimų rinkiniais tėvams.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (2)

 1. Lina1120

  Sveiki, mažyliui 3-čia savaitė, tačiau jis nesimėgauja pilvuko laiku ir išbūna vos 2min paguldytas. Kaip galima padėti mažyliui pratintis ir įvesti į rutiną.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, Lina, įkelsiu jums ištrauką iš 2-4 mėnesio rinkinio, kur galima rasti daugiau patarimų laikui ant pilvuko, galbūt pravers:

   Kasdien bent keletą kartų paguldykite kūdikį ant pilvo, kad stiprėtų nugaros ir sprando raumenys. Įsitkinkite, kad alkūnės yra prie kūno (nenuslydusios į šonus) ir vienoje linijoje su pečiais. Laikas ant pilvuko yra labai svarbus pagrindas visai tolimesnei raidai. Štai keletas vertingų patarimų laikui ant pilvuko:

   -Pradėkite mažais žingsneliais, kiekviena minutė – laimėjimas!
   – Kūdikiui pavargus apverskite ant nugaros ir po pertraukėlės pabandykite vėl.
   – Kartokite 2-3 kartus per dieną.
   – Pasistenkite ant pilvo praleidžiamą laiką ir dažnumą vis didinti.
   – Išbandykite skirtingus momentus per būdravimą ant pilvuko ir pabandykite atrasti kuris laikas jums veikia geriausiai. Paprastai rekomenduojama rinktis 30-60 minučių po maitinimo arba visai prieš maitinimą. Jeigu iki šiol bandėte laiką prieš maitinimą nesėkmingai, gali būti, kad kūdikis tiesiog buvo per daug alkanas ar pervargęs po visų būdravimo įspūdžių padirbėti ant pilvuko. Tuomet išbandykite laiką po maitinimo, kuomet kūdikis jau pavirškinęs pieną, tik įsitikinkite, kad atėjus pilvuko laikui, mažylis dar nėra pervargęs.
   – Suteikite kūdikiui papildomos motyvacijos ir paskatinimą pabūti ant pilvuko. Atsigulkite ir jūs ant pilvo priešais, kalbinkite, pasinaudokite barškučiu ar kitu kūdikį traukiančiu daiktu, pabandykite panaudoti vaikui saugų veidrodėlį arba mažylį paguldyti ant pilvo prie spintos veidrodžio, keiskite lokaciją, dainuokite, skleiskite įvairius garsus patys ar daiktų pagalba.
   – Nors rekomenduojama, kad kūdikis praktikuotųsi kuo daugiau ant tiesaus paviršiaus, sunkesnėmis dienomis išbandykite ir kitas alternatyvas: gimnastinį kamuolį (kiek minkščiau pripūstą), daugiau pabūti pasiguldžius sau ant krūtinės, po mažylio krūtine padaryti lengvą kilstelėjimą su žindymo pagalvės ar susukto apklotėlio pagalba (bet tik paįvairinimui, nes raumenukai taip nedirba), tegu ant krūtinės pasiguldo tėtis (nevilios pieno kvapas).
   – Taip pat svarbu paminėti, kad ruošiantis laikui ant pilvuko, kūdikį ne iškart padėtumėte pozicijai ant pilvo nuo savo rankų, o padėję pirmiausia ant nugaros, atverstumėte jau ant pilvuko. Kūdikiui pavargus ant pilvuko, taip pat atverskite prilaikydami vieną rankutę po pažastimi, o ne imkite iškart ant rankų. Tokiu būdu stiprinami svarbūs raumenys tolimesniam raidos etapui – apsivertimui.
   -Nepalikite kūdikio ant pilvuko be priežiūros.