Pasiruošimas naujagimiui ir 1 naujagimio mėnuo

Pasiruošimas naujagimiui ir 1 naujagimio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.120procentu.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (8)

 1. Ievabulo

  Laba diena. Norėčiau užduoti klausimą Dovilei Šafranauskei. Mergaitė 5 savaičių naktį dažniausiai keliasi kartą, tačiau po nubudimo užmigdyti ją prireikia apie 2 valandų. Ar gali būti kad ji išmiegojus 4-5 valandas tiesiog nenori miego? Pervysčius, pamaitinus atrodo žvali, nors visa tai atliekama ramiai, su minimalia šviesa. Dienos ir nakties migdymo būdus naudojam skirtingus. Ačiū

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, miego specialistės atsakymas: “Pirmiausia reiktų peržiūrėti dienotvarkę, nes taip, kad po 4-5 val nenorėtų miego nelabai gali būti. Nebent dienoje yra ilgi miegai, ilgesni nei 2,5 val. Ir tai gali daryti įtaką cirkadinio ritmo formavimuisi. Kitu atveju, atkreipti dėmesį, galbūt per daug išsibudina ir paieškoti būdų, kaip dar minimizuoti galimybę išsibudinti.”

 2. Lina SG

  Sveiki. Norėčiau užduoti klausimą žindymo specialistei. Mažyliui jau lygiai mėnuo. Žindymas nuo pat pradžių sklandus, svoris auga puikiai, primaitinimo nereikia. Norėjau paklausti, ar galima tais retais atvejais, kuomet reikia vaikutį palikti 2-3 val. duoti ne nutraukto pieno, o paruošto mišinuko? Niekaip nesusidraugauju su pientraukiu… Dėkui.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, žindymo konsultantės atsakymas:
   Bendrai išimtinis žindymas yra rekomenduojamas iki 6 mėnesių. Tai reiškia, kad mažyliui geriausias pasirinkimas yra mamos pienas. Kita vertus, tai yra kiekvienos mamos pasirinkimas ir sprendimas, kurį galite priimti tik jūs.

 3. LiudMila

  Sveiki! Mažylei 3 sav 4 dienos. Gimė labai maža po neplaninio CP (48cm, 2600g, o iš ligoninės išsirašėm 2500g). 1 klausimas Editai Kalašnikovienei: Vaikas pastoviai miega: dieną pažindžius kas 2 val ji užmiega beveik tokiam pačiam laikui. Tik 4 diena, kaip vakarais pradėjo būdrauti po 1-1,5 val, kurios metu apžiūrinėja aplinką, sienas su juodais lipdukais ir kontrastines korteles, bandau masažuoti ir mankštinti kūnelį. Naktį miega ir kelia žindymui tik 1 kartą ( po 4 valandų miego). Kai klausiau mūsų pediatrės ar tokia ir turi būti vaiko dienotvarkė dabar, gal neturėčiau jai leisti tiek miegoti dienos metu ir bandyti ižimti ją kažkokia veikla, masažais, guldyti ant pilvuko (ką karts nuo karto mes ir darom) ir neleisti jai tiek miegoti dieną? Daktatė sakė, kad pirmą mėnesį tikrai nereiktų jos alinti visokiom veiklom ir turėtume leisti jai miegoti tiek kiek jinai miega bei kaupti kalorijas, nes jai dabar svarbiausia yra priaugti svorį. Jau šiai dienai sveriam 3.300kg (priaugom 800g nuo išsirašymo). Ir 2 klausimas Dovilei Šafranauskei: pirmas 2 savaites mažylė beveik neleido mums miegoti naktimis, ji keldavosi po 3-4 kartus pernakt, ir žįsdavo po 30-40 min, tada užmigdavo ilgam tik ant manęs arba šalia, tačiau mums su vyru tai nebuvo miegas, mes nemiegodavom jai esant lovoje, pasižadindavom nuo kiekvieno jos kruptelėjimo nes bijojom kad ją prispausim, ir galop abu buvome neišsimiegoje, nei kiek nepailsėję o lovytėje ji prasibudindavo kas valandą ar greičiau kol nepabandėm jos vystyti nakčiai… Suvystyta ji pramiega dabar nuo 22-23:00 iki 3 nakties ir pasižadina žindymui 1 kartą… Kūdykio miegojimas su mumis lovoje tikrai nesvarstomas, jos lovytė stovi pristumta prie mūsų lovos, to tikrai pakanka. Planuojame artimoje ateityje kelti mažylę į kitą kambarį, kur betkokiu atveju ir dabar kaskart pasižadinus vidury nakties einam žindyti, kad nežadinti vyro. Suvystyta mažylė pradžioje muistosi ir krenkšti norėdama judėti, bet greitai užmiega… Taip pat ji ir bunda: apie 30min pakrenkšti bandydama išsilaisvinti ir tada jau pradeda verkti kviesdama mus. Ar gerai darom vystydami dukrytę? Nesuvustyta ji ramiai miega tik ant mūsų krūtinių, tą praktikuojame dienos metu, ir jei reikia kažką nuveikti namuose ji būna paguldoma ant žindymo pagalvės arba ortopedinio čiužinuko Doomoo, bet be mūsų šalia ji miega tik 15-20minučių.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Miego specialistės atsakymas: “Vystymas yra OK, tam jis ir skirtas, kad nuraminti ir pratęsti miegelius. Vystyti galim ir dienos miegams. Visiems nereiktų, bet 1-2 tikrai galima. Aš jau rekomenduočiau skatinti pabūdravimus dienos metu, nes svoris jau tikrai priaugtas ir dienos metu nedaryti ilgesnių nei 2,5 val miegų. Taip pat atkreipčiau dėmesį dėl iškėlimo į atskirą kambarį, kas nerekoemnduojame minimum iki 6 mėn dėl SKMS rizikos. O vaiko noras artumui tokiame amžiuje yra visiškai natūralus. Tas ir įtakoja tai, kad mažylė nemiega jei šalia nėra tėvų. Vieni kūdikiai turi didesnį artumo poreikį nei kiti.”

 4. Lina1120

  Sveiki, mažyliui 3-čia savaitė, tačiau jis nesimėgauja pilvuko laiku ir išbūna vos 2min paguldytas. Kaip galima padėti mažyliui pratintis ir įvesti į rutiną.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, Lina, įkelsiu jums ištrauką iš 2-4 mėnesio rinkinio, kur galima rasti daugiau patarimų laikui ant pilvuko, galbūt pravers:

   Kasdien bent keletą kartų paguldykite kūdikį ant pilvo, kad stiprėtų nugaros ir sprando raumenys. Įsitkinkite, kad alkūnės yra prie kūno (nenuslydusios į šonus) ir vienoje linijoje su pečiais. Laikas ant pilvuko yra labai svarbus pagrindas visai tolimesnei raidai. Štai keletas vertingų patarimų laikui ant pilvuko:

   -Pradėkite mažais žingsneliais, kiekviena minutė – laimėjimas!
   – Kūdikiui pavargus apverskite ant nugaros ir po pertraukėlės pabandykite vėl.
   – Kartokite 2-3 kartus per dieną.
   – Pasistenkite ant pilvo praleidžiamą laiką ir dažnumą vis didinti.
   – Išbandykite skirtingus momentus per būdravimą ant pilvuko ir pabandykite atrasti kuris laikas jums veikia geriausiai. Paprastai rekomenduojama rinktis 30-60 minučių po maitinimo arba visai prieš maitinimą. Jeigu iki šiol bandėte laiką prieš maitinimą nesėkmingai, gali būti, kad kūdikis tiesiog buvo per daug alkanas ar pervargęs po visų būdravimo įspūdžių padirbėti ant pilvuko. Tuomet išbandykite laiką po maitinimo, kuomet kūdikis jau pavirškinęs pieną, tik įsitikinkite, kad atėjus pilvuko laikui, mažylis dar nėra pervargęs.
   – Suteikite kūdikiui papildomos motyvacijos ir paskatinimą pabūti ant pilvuko. Atsigulkite ir jūs ant pilvo priešais, kalbinkite, pasinaudokite barškučiu ar kitu kūdikį traukiančiu daiktu, pabandykite panaudoti vaikui saugų veidrodėlį arba mažylį paguldyti ant pilvo prie spintos veidrodžio, keiskite lokaciją, dainuokite, skleiskite įvairius garsus patys ar daiktų pagalba.
   – Nors rekomenduojama, kad kūdikis praktikuotųsi kuo daugiau ant tiesaus paviršiaus, sunkesnėmis dienomis išbandykite ir kitas alternatyvas: gimnastinį kamuolį (kiek minkščiau pripūstą), daugiau pabūti pasiguldžius sau ant krūtinės, po mažylio krūtine padaryti lengvą kilstelėjimą su žindymo pagalvės ar susukto apklotėlio pagalba (bet tik paįvairinimui, nes raumenukai taip nedirba), tegu ant krūtinės pasiguldo tėtis (nevilios pieno kvapas).
   – Taip pat svarbu paminėti, kad ruošiantis laikui ant pilvuko, kūdikį ne iškart padėtumėte pozicijai ant pilvo nuo savo rankų, o padėję pirmiausia ant nugaros, atverstumėte jau ant pilvuko. Kūdikiui pavargus ant pilvuko, taip pat atverskite prilaikydami vieną rankutę po pažastimi, o ne imkite iškart ant rankų. Tokiu būdu stiprinami svarbūs raumenys tolimesniam raidos etapui – apsivertimui.
   -Nepalikite kūdikio ant pilvuko be priežiūros.