8, 9, 10 ir 11 kūdikio mėnuo

8, 9, 10 ir 11 kūdikio mėnuo

Prisijunkite arba registruokitės norėdami pasinaudoti rinkiniu.
Esate čia pirmą kartą? Susipažinkite su žinių ir patarimų rinkiniais tėvams.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (19)

 1. Ruta

  Sveiki,
  Norėjau užduotį klausimą vaikų gydytojai Indrei. Vaikui 14 mėn. Labai nevalgi mergaitė. Jeigu valgo tai labai mažai.
  Klausimas būtų: ar tokio ne valgymo priežastimi gali išduoti organizme atsiradę kirminukai? Ar vertėtų pasidarytų kraujo tyrimus?
  P. S. Hemoglobinas geras.
  Dygsta dantukai.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, atsako šeimos gydytoja: “Laba diena, reikėtų detalesnių tyrimų, gali būti kirminukai, gali būti geležies arba b grupės vitaminų stoka (net esant geram hemoglobinui), reikėtų detalesnės konsultacijos ir įvertinimo – kas yra nevalgumas? Kiek suvalgo per dieną? Kiek gauna kcal per dieną? Galbūt jos kcal poreikis per dieną yra patenkinamas. Ar gauna užkandžių, ar nevalgo tik tam tikro maisto, ar dar geria mp ar mišinuką ir tt. Taip pat nevalgumo priežastimi gali būti ir dygstantys dantukai. Reikėtų kreiptis į vaikučio gydytoją dėl detalesnio įvertinimo (minėti mano klausimai, augimo kreivės, svorio/ūgio santykis, prieaugis ir tt) :)”

   1. Ruta

    Labai dėkoju už atsakymą.
    Na, dukrytė dar iki šiol geria mano pienuką 🙂 per dieną valgo 3 kartus normalų maistą po truputį, ir 3 kartus per parą gauna mano pienuko (prieš pietų miegą, vakare ir naktį). Kiekis būna įvairus, nuo 80 ml – 220 ml.

   2. Ruta

    Pamiršau paminėti,
    Jog papildomai dar duodu d vitamino, žuvų taukų ir kai kada oilexidin niam niam, kurio ji nelabai noriai geria.

 2. Dovile.ras

  Sveiki, norėčiau užduoti klausimą psichologėms. 7mėn kūdikis nuo 2,5mėn aktyviai čiulpia savo kairės rankos nykštį. Tai vyksta kai vaikui nuobodu, kai nori valgyti, kai nuobodžiauja, užsigauna, blogai jaučiasi, yra pavargęs, nori miego, užmiegant, pabudus naktį. Pastebiu, kad dažnai nykščio čiulpimas jam svarbiau netgi negu žindimas krūtimi. Neleidžiant čiulpti piršto vaikas verkia, pyksta. Pirštuko nagas sluoksniuojasi, odelė šerpetoja, o man pačiai baisu, dėl ilgalaikio ir sunkiai išgyvendinamo įpročio. Taip pat ir galvytės padėtis dėl to pakitusi. Galvytę noriau ir stipriau suka į kairę pusę, sukimas į dešinę šiek tiek ribotas, galvytė nežymiai palinkusi į dešinę pusę (patogiusia poza kairės pusės nykščio čiulpimui). Konsultavausi su kineziterapiautais ir logopedais, patarė slopinti nykščio čiulpimą, dėti pirštinytę, kad negalėtų įsidėti į burnytę. Bijau sukelti vaikui daug streso, nenoriu pakenkti. Kaip turėčiu elgtis šioje situacijoje. Ar leisti čiulpti ir nekrepti dėmesio, ar ištraukinėti iš burnytės, dėti pirštinytę? Kūdikis šiek tiek jautresnis, kiek galiu palyginti su kitais bendraamžiais.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, psichologės atsakymas: “Pirmiausiai svarbu suprasti, kad nykščio čiulpimas yra nusiraminimo technika, ji kūdikiui yra reikalinga, tad bet kokie pakeitimai turi būti labai švelnūs ir lėti. Svarbu atkreipti dėmesį į bendrą atmosferą ir bandyti suteikti kūdikiui kuo daugiau ramybės, dažniau siūlyti krūtį, gal kokį kramtuką ar pan, kaip pakaitalą, galima kažkiek mautinpirštinaitę, tačiau visiškai neatimti nykščio. Bendras kūdikio raminimas būtų gerai. Gal masažiukai, et. aliejai levandų ir pan, nešiojimas, glostymas, viskas, kas padėtų bendrai jaustis saugesniam, ramesniam.
   Dėl galvutės padėties naudinga būtų palankyti kinezoterapiją. Taip pat manau, kad būtų prasminga susitasti vaikų psichoterapeutą, kuris galėtų ilgiau ir daugiau pastebėti jus su kūdikiu, jūsų santykį, tuomet galėtų duoti ir daugiau rekomendacijų.

   Linkėjimai,
   Beatričė “

Rodyti daugiau