8, 9, 10 ir 11 kūdikio mėnuo

8, 9, 10 ir 11 kūdikio mėnuo

Prisijunkite arba registruokitės norėdami pasinaudoti rinkiniu.
Esate čia pirmą kartą? Susipažinkite su žinių ir patarimų rinkiniais tėvams.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (15)

 1. Dovile.ras

  Sveiki, norėčiau užduoti klausimą psichologėms. 7mėn kūdikis nuo 2,5mėn aktyviai čiulpia savo kairės rankos nykštį. Tai vyksta kai vaikui nuobodu, kai nori valgyti, kai nuobodžiauja, užsigauna, blogai jaučiasi, yra pavargęs, nori miego, užmiegant, pabudus naktį. Pastebiu, kad dažnai nykščio čiulpimas jam svarbiau netgi negu žindimas krūtimi. Neleidžiant čiulpti piršto vaikas verkia, pyksta. Pirštuko nagas sluoksniuojasi, odelė šerpetoja, o man pačiai baisu, dėl ilgalaikio ir sunkiai išgyvendinamo įpročio. Taip pat ir galvytės padėtis dėl to pakitusi. Galvytę noriau ir stipriau suka į kairę pusę, sukimas į dešinę šiek tiek ribotas, galvytė nežymiai palinkusi į dešinę pusę (patogiusia poza kairės pusės nykščio čiulpimui). Konsultavausi su kineziterapiautais ir logopedais, patarė slopinti nykščio čiulpimą, dėti pirštinytę, kad negalėtų įsidėti į burnytę. Bijau sukelti vaikui daug streso, nenoriu pakenkti. Kaip turėčiu elgtis šioje situacijoje. Ar leisti čiulpti ir nekrepti dėmesio, ar ištraukinėti iš burnytės, dėti pirštinytę? Kūdikis šiek tiek jautresnis, kiek galiu palyginti su kitais bendraamžiais.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, psichologės atsakymas: “Pirmiausiai svarbu suprasti, kad nykščio čiulpimas yra nusiraminimo technika, ji kūdikiui yra reikalinga, tad bet kokie pakeitimai turi būti labai švelnūs ir lėti. Svarbu atkreipti dėmesį į bendrą atmosferą ir bandyti suteikti kūdikiui kuo daugiau ramybės, dažniau siūlyti krūtį, gal kokį kramtuką ar pan, kaip pakaitalą, galima kažkiek mautinpirštinaitę, tačiau visiškai neatimti nykščio. Bendras kūdikio raminimas būtų gerai. Gal masažiukai, et. aliejai levandų ir pan, nešiojimas, glostymas, viskas, kas padėtų bendrai jaustis saugesniam, ramesniam.
   Dėl galvutės padėties naudinga būtų palankyti kinezoterapiją. Taip pat manau, kad būtų prasminga susitasti vaikų psichoterapeutą, kuris galėtų ilgiau ir daugiau pastebėti jus su kūdikiu, jūsų santykį, tuomet galėtų duoti ir daugiau rekomendacijų.

   Linkėjimai,
   Beatričė “

Rodyti daugiau