8, 9, 10 ir 11 kūdikio mėnuo

8, 9, 10 ir 11 kūdikio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.120procentu.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (38)

 1. Simona

  Sveiki 🙂 Klausimas skirtas miego konsultantei. Mergaitei yra 9men. ir 5 d.
  Labai noreciau, kad padetumete suprasti, kas siuo metu darosi su miegu. Jau galima sakyti trecia savaite, kaip einame per gana sunku laikotartpi. Naktimis daznai bunda, daug vartosi, skleidzia ivairiausius garsus, daznai net krutis nepadeda nusiraminti. Paskutine savaite pasidare sunku uzmigdyti paskutiniam poguliui, o nubudusi is jo verkdavo ir atrodydavo lyg pavargusi. Turejome 3 pogulius po 30-45min. Vidutiniskai per para ismiegodavo 12-13val. Tada pradejau galvoti, kad ji atsisako vieno pogulio, tai siuo metu bandome buti su dviejais miegeliais ir budrauti apie 3val. (Bet kartais atrodo sunkoka jai tiek isbuti). Budraudavo anksciau 2,5val. Tik man nesuprantama kaip turetu atrodyti jos dienotvarke, kai miega po tiek mazai… keliasi visada tarp 7-8 ryte ir siuo metu migdau 19val. Pries tai migdydavau apie 20-21val. Tik dabar su dviejais poguliais per para ismiega apie 14val, kas yra daugoka, palyginus is anksciau, nes tuos pogulius pandau pratempti guledama salia. O gal cia miego regresas prasidejes? Kaip manote, ar gerai darau, bandydama keisti jos dienotvarke ir testi tai toliau, kol bus kazkoks pagerejimas? Nes tikrai nebezinau kuo imtis…Tikiuosi, kad mano klausimas suprantamas :)) Dekoju is anksto!

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, specialistės atsakymas:

   “Laba diena,

   Dėkoju už Jūsų klausimą. Suprantu Jūsų susirūpinimą ir nežinią: dienos pogulių skaičiaus pokyčiai labai dažnai tėvams tampa nemažu galvos skausmu, ir tai natūralu.

   Išties čia vienareikšmiško atsakymo nėra. Labai dažnai pogulių pokyčiai būna sudėtingesni, kurį laiką sunku perprasti dienos ritmą. Devintasis mėnesis kūdikiui ir taip yra pakankamai sudėtingas dėl atsiskyrimo nerimo, sparčiai tobulėjančios raidos, emocijų. Smegenys šiuo laikotarpiu labai užsiėmusios, tad ir miegas kiekvieną dieną tarsi kitoks: rodos, mažyliui pakanka mažiau miego, tačiau kitą dieną jis atrodo labiau pavargęs. Aš rekomenduočiau Jums stebėti patį vaiką. Žinoma, jei migdymo laikas su trimis poguliais nusikelia vis vėliau, jei užmigdyti miegui dieną vis sudėtingiau, tai trunka ilgiau, tuomet galima atsisakyti trečiojo pogulio, tačiau kartais visai puikiai suveikia tarpinis variantas: pogulių trumpinimas, ypač paskutiniojo. Trumpas “power nap” padėtų nuimti nuovargio, o ir migdymo laikas būtų vėlesnis (jei Jūsų šeimai taip tinka) – juk vakarai dabar pakankamai šviesūs, ir vasarą miegamajame užsidaryti nuo 19 val. galbūt kiek ankstoka. Taip pat patrumpinti ir leisti miegoti apie 45 min. dieną taip pat galima. Kaip suprasti, kad būdravimo laikas ne per ilgas? Vaikas į miegą neturėtų “įkristi” – optimalus užmigimo laikas yra apie 20 min.

   Aš pati pastebiu, kad iš paskutiniojo pogulio vaikai pabunda nelaimingi, todėl ne visada tai “blogo pogulio” požymis.

   Tikiuosi, kad atsakiau į Jūsų klausimą.

   Šiltai.
   šeimos gydytoja, holistinio ir švelnaus vaikų miego specialistė Vytenė Menkevičienė”

 2. Vaauva

  Sveiki, klausimas Ievai Girdvainienei 🙂
  Mergytei 11 mėn. Naktį keliasi kas 1 – 2 val. Visada maitinu, kartais greitai užmiega, kartais muistosi, šneka, spardosi, sėdasi, vėl maitinu. Darosi sunkoka. Norėčiau mažinti maitinimų skaičių. Dienos metu maitinu ryte, vakare apie 17 val. ir prieš miegą apie 19 val. Naktiniam miegui užmiega prie krūties. Kaip galima būtų sumažinti naktinių maitinimų kiekį? Pvz.: kai ji atsikelia pirmąkart naktį, tiesiog man nebūti šalia ir vyras tegu nešioja, sūpuoja migdo ir tada galiausiai po kelių dienų jau mergytė nebesikels pirman maitinimui? Po to nutraukti kitą maintinimą taip pat? Kaip geriausiai pasielgti? Ar išvis geriausiai tiesiog laukti, kol pati nustos keltis ir prašyti krūties? Ačiū už atsakymą

 3. Vaauva

  Sveiki, klausimas Dovilei Šafranauskei.
  Mūsų leliukui 11 mėn. 3 dienos.
  Gal galite patarti, kokius žingsnius turime atlikti, norint atpratinti užmigti vaikutį žindant?
  Dabar vaikutis užmiega prie krūties. Buvo jau atpratusi 7 mėn. Pamaitindavau ir tada įdėdavau į lovytę, glostydavau ir užmigdavo. Pradėjo pratintis prie darželio nuo 8 mėn. Tai vėl pradėjo užmigti prie krūties, leidau taip daryti,nes galvojau gal stresas dėl darželio. Dabar prie darželio jau pripratus. Ir mes norėtume atpratinti užmigti prie krūties. Kaip švelniai taip padaryti? Prieš kelias dienas bandžiau pamaitinus šalia gulėti, migdyti, glostyti, čiulptuką meta toli, dar pyksta, jei siūlai, bet buvo nežmoniškas verkimas, tai vėl matinau ir užmigo. Taip nebesigauna, kai buvo 7 mėn. Ar tiesiog laukti, kol savaime tai praeis? Ar taip nebūna.. Tiesiog, naktį keliasi kas 1-2 val. Galvoju, kad kitaip pati užmigti negali, nori krūties, tai norisi, kad išmokti pati užmigti.

  1. Vaauva

   Dar paminėsiu, kad dienos metu maitinu ryte apie 8 val., tada apie 16-17 val. ir prieš miegą apie 19 val.

   1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

    Sveiki, šiuo metu laisvesnė atsakymą pateikti buvo žindymo konsultantė B. Jarašunė. Jos atsakymas:

    “Laba diena,

    džiaugiuosi, jog žindote savo dukrelę. Kiekviena nujunkymo, žindymo retinimo kelionė yra unikali. Nėra vieno recepto – žinoma, svarbu tai daryti švelniai, neatimant vaikui meilės pojūčio (“dingo krūtis” – bet nedingo artimieji šalia). Puiku, jei galėtų pagelbėti tėtis, artima močiutė ar kitas šeimos narys (sesuo ar pan.), nekvepiantis pienu. Natūraliausia, žinoma, laukti, kol vaikas pats norės mažiau žįsti, bet suprantu, jog tai gali jus varginti. Jeigu norite aptarti savo nujunkymo planą detaliau, gali būti naudinga pasitarti su sertifikuota žindymo konsultante.”

  2. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, šiuo metu laisvesnė buvo gyd. Vytenė, siunčiu jos atsakymą 🙂

   “Įprastai apie 8 kūdikio gyvenimo mėnesį pradeda ryškėti atsiskyrimo nerimas: kūdikiai tampa nerimastingesni, jiems reikia daugiau fizinio kontakto. Taip nutinka, nes mažylis, sulaukęs tokio amžiaus, supranta, kad net Jums ir nesant greta, Jūs vis tiek esate. Priešingai nei iki šiol, kai tam tikro objekto nebuvimas kūdikiui neegzistavo visai. Tai – itin jautrus laikotarpis, ypač, jei pradėjote darželio adaptaciją, todėl aš rekomenduočiau Jums išlaikyti žindymą – kaip ypatingą būdą atkurti tarpusavio ryšį ir jį stiprinti. Praeis šis sunkesnis laikas, ir įpročius galėsite pakeisti daug lengviau, o ir žindymas, laikui bėgant, kūdikiui tampa ne toks svarbus.

   Linkėjimai šilti,
   mama, gydytoja, holistinio miego specialistė Vytenė Menkevičienė”

 4. zivile_90

  Laba diena,
  Klausimas miego specialistei.
  Amzius – 10 menesiu ir viena savaite

  Kudikis visada uzmiges naktinio miego prabunda po 40 – 50 minuciu, kaip suprantu jam nepavyksta sujungti miego ciklu, taciau dienos metu gali ismiegoti neprabusdamas 1,5 val arba nakti uzmiges po prabudimo miega kelias valandas nebenubusdamas.
  Dazniausiai uzminga lengvai pasupuojant ant ranku ir pasiguldzius apsnudusi salia. Miegame kartu.

  Aciu uz patarimus!

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, siunčiu gyd. Vytenės atsakymą:

   “Dėkoju Jums už klausimą.

   Ankstyvo atsibudimo po užmigdymo priežasčių gali būti išties labai daug, todėl reikia detalesnio situacijos nagrinėjimo ir įvertinimo asmeninės konsultacijos metu.

   Galima pabandyti kiek paankstinti migdymą, jei nebūtų teigiamo efekto, jį kiek pavėlinti – Paeksperimentuokite.

   Šilti linkėjimai,
   mama, gydytoja, holistinio miego specialistė Vytenė Menkevičienė”

 5. AusraM

  Klausimas šeimos gydytojai. Tarp klausimų radau, jog kūdykiui sultys nerekomenduojamas, pirmą kartą girdžiu tokį dalyką, tačiau gi parduotuvėse yra sultys kuriose rašo, jog nuo 4mėn.? Maniškė 7mėn. ir vandenuko ji beveik visiškai negeria paragauja ir iškart spjauna lauk, galvojau nenori, tačiau kai pradėjau duoti sultys supratau kad gerti ji tikrai nori tik vanduo nepatinka. Ką tokiu atveju daryti, nes jei neduodu sulčių, šlapimas pasidaro ryškus labai, kas rodo dehitrataciją?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, šeimos gydytojos atsakymas: “Dėl sulčių sutinku su rinkinyje išdėstytomis dietologės mintimis, jog nuo sulčių pradėti leliukui nelabai gera mintis – dėl cukraus sultyse, didesnės alerginių reakcijos rizikos ir t.t. Parduotuvėse daug marketingo, tad galima daug ką parduoti kaip “skirtą vaikams” 🙂 Siūlyčiau bandyti nuo sulčių pervesti prie vandens, po truputį skiedžiant jas”. Taip pat svarbu pabrėžti, kad jeigu vaikas dar yra žindomas, reikalingą vandens kiekį gauna su mamos pienu ir primygtinai įkalbinėti gerti vandenį tikrai nereikia. Laikui bėgant, tikėtina, pradės gerti ir vandenį, kai norėsis numalšinti troškulį valgant ir vandens poreikis bus didesnis.

Rodyti daugiau