5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

Prisijunkite arba registruokitės norėdami pasinaudoti rinkiniu.
Esate čia pirmą kartą? Susipažinkite su žinių ir patarimų rinkiniais tėvams.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (68)

 1. zivile_90

  Laba diena, klausimas miego specialistei. Kūdikiui 4 mėn ir 1 sav. Kaip leliuką pripratinti prie lovytes? Baisu, kad tuoj prades varyti ir nakti ar dienos metu issiridens is lovos. Dazniausiai uzmiega lengvai pasupuojant ir padedant i lova, atsigulu salia, paglostau galvyte ir uzmiega. Bandant po pasupavimo padeti i lovyte iskart pradeda verkt, o padejus i lova nurimsta, lyg supranta, kad cia yra jo vieta miegoti 🙂 Ar galite patarti kaip pripratinti prie lovytes? Aciu!

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, pasidalinsiu su jumis miego specialistės ruošta informacija iš tolimesnių rinkinių apie perkėlimą iš tėvelių lovos į atskirą lovelę 🙂
    

   “Miegas vienoje lovoje neretai suteikia saugumo vaikui ir jaukumo tėveliams. Todėl jei toks miegojimo būdas tinkamas jūsų šeimai, visi esate patenkinti, skubėti iškelti vaiką į jo lovelę tikrai nereikia. Nėra vieno tinkamiausio amžiaus, kuomet lengviausia mažylį perkelti į atskirą lovelę. Taip pat nėra amžiaus kuomet jau „pavėlavote“ tai padaryti.

   Visgi, vaikui augant, miegant judriai, tėvai gali pastebėti, kad lovoje ima trūkti vietos, nepavyksta kokybiškai pailsėti. Tuomet verta apsvarstyti atskiros lovelės galimybę. Įvertinkite ar jūs ir jūsų vaikas esate emociškai pasiruošę tokiam pokyčiui bei apsvarstykite pagrindinius ženklus, kurie rodo, kad miegas atskiroje lovelėje suteiks kokybiško poilsio visai šeimai. 

   Ženklai, rodantys, kad laikas atskirai lovelei
   – Kai vaikas pradeda pats išlipinėti iš lovos ir yra rizika jam iš jos iškristi. 
   – Laukiatės naujagimio, kuris miegos tėvų lovoje.
   – Miegodami vienoje lovoje jaučiatės nepailsėję.
   – Jūs kartu su partneriu nusprendėte, jog jūsų vaikas yra emociškai ir fiziškai pasiruošęs pereiti į savo atskirą lovelę.

   Pereinamuoju etapu verta pradėti nuo lovelės, kuri pritvirtinta prie tėvų lovos su vienu nuimtu kraštu. Tokiu būdu suteikiame vaikui galimybę miegoti atskiroje erdvėje, išlaikydami tėvų artumo jausmą. Tokiam perėjimui skirkite 1-2 savaites prieš uždėdami lovelės šoną. Perkėlimą į atskirą lovelę galima derinti su mokymusi užmigti savarankiškai, kurį esame aptarę miego įpročių temoje. Migdant jau pačioje lovytėje galima glostyti pilvą, nugarą, veidą ar rankytę, palaikyti uždėjus savo ranką mažyliui ant krūtinės, dainuoti, niūniuoti, pasūpuoti visą vaiko kūną jam gulint, raminti su „š-š-š“ garsu, kartoti tą pačią raminančią frazę.

   Perkėlimą į atskirą lovelę nukelkite, jei:
   – Vaikas serga.
   – Šeimoje vyksta pokyčiai, vyrauja nestabili emocinė aplinka.
   – Artėja atostogos, išvyka, kraustymasis.”

 2. Kriste

  Sveiki, klausimas miego specialistei. Kūdikiui 4,5 mėn (20sav), o lovytėje miegoti niekaip nesigauna. Geriausiu atveju perkelta pamiega 30min ir tai naktį, dienos miegam beveik neįmanoma perkelti. Maitinama mp, užmiega žindoma ant rankų arba žindymo pagalvės. Naktį miegam kartu, tačiau įtariu mūsų čiūžinys kiek minkštokas jai, dėl ko noriu pripratinti miegoti savo lovytėje. Ar galėtumėte patarti kaip tai įgyvendinti? Ačiū.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, miego specialistės atsakymas: “Šiuo metu esate tikrai jautriame periode, miego požiūriu. Tikėtina, kad ir 4 mėn miego regresija turi įtakos jautresniam miegui. Miegojimas atskirai nuo tėvų neretai vaikams yra gana sudėtingas procesas, todėl palinkėčiau pokyčius šiame etape daryti kiek įmanoma lėčiau. Pirmasis patarimas būtų pagalvoti, kaip galite užmigdyti bent jau ant horizontalaus paviršiaus, kad ir žindant, nes tokiame amžiuje perkėlimas nuo rankų kažkur kitur yra super sudėtingas. Galbūt pamėginkite žindyti gulint. Kitas etapas visgi būtų žindymo ir užmigimo atskyrimas, nes ilgainiui perkėlimas darosi vis jautresnis, o vaikai prabudę tarp miego ciklų ir supratę, kad miega jau kitur nei užmigo, gali išsibudinti ar netgi nusgąsti. Dėl šios priežsties itin rekomenduojama migdyti ten, kur mažylis ir miegos. Taigi, patarčiau pamažu judėti link savarankiško užmigimo.”

 3. Juste Dumciene

  Klausimas miego konsultantei Dovilei Šafranauskei.
  Sveiki, sūneliui 5 mėnesiai, 23 sav. Vargstame su dažnais atsibudimais naktį ir negalėjimu užmigti nepažindžius.
  Daugiau informacijos apie mūsų dienotvarkę ir miegus: pirmasis nakties miegelis būna šiek tiek ilgesnis apie 4h, bet likusią naktį keliasi kas 2-3h. Miega Next to me lovytėje šalia, žindomas MP. Kažkur prieš mėnesį laiko išmoko užmigti pats jeigu būna pasiruošęs miegui – uždedame baltą triukšmą ir čiulpdamas pirštukus nusiramina ir užmiega. Dienos metu stengiuosi nemaitinti prieš pat miegą, kad nebūtų asociacijos ir dažniausiai pavyksta užmigti pačiam. Vakare rutina visada tokia: tėtis maudo vonioje, aš pamaitinu, pažiūrime knygutę, užtraukiame užuolaidas, uždedu miego maišą, įjungiu baltą triukšmą ir paguldau į lovytę. Dažniausiai užmiega pats, kartais tenka panešioti, pabūti šalia, paglostyti jei nenusiteikęs miegui. Dienos/miego rutina gana nusistovėjusi. Naktis kelis pastaruosius mėnesius buvo 6pm-6am, tačiau pradėjo keltis vis anksčiau tad nusprendėme šiek tiek vėlinti nakties migdymą iki 7pm. Tad ryte keliasi 6-7h, dar kol kas nenusistovėjo naujas ryto laikas. Dienos miegučiai trys: 1 – 45min, 2- 1,5-2h, 3-15-45min priklausomai nuo pietų miego trukmės, būdravimai 2-3h. Apie 3 mėnesį jau buvo pradėjęs miegoti naktį ilgesniais intervalais ir pakakdavo pažindyti tik 2 kartus per naktį. Ketvirtą mėnesį per miego regresą atsibudimai pasidarė dažnesni – kas 2h, o kartais ir dažniau. Naktį visada jam nubudus pažindau, tą dariau ir miego regreso metu. Pabandžiau nuraminti ir užmigdyti kitaip, bet tai buvo sutikta su didelėmis ašaromis ir riksmais tad toliau žindžiau jam pabudus. Sūneliui išmokus užmigti pačiam tikėjausi, kad naktį miegoti pradės geriau ir pavyks sujungti ciklus. Tačiau kiekvieną kartą nubus jis BŪTINAI turi pavalgyti ir tik tada neprotestuoja paguldomas į lovelę. Būna kad užmiega valgydamas, būna kad dar sauskelnę pakeičiu ir paguldau pilnai atsibudusį. Tad žinau jog užmigti moka pats, bet niekaip nesugalvoju kaip “sugriauti” asociaciją kad būtina pavalgyti kaskart nubudus naktį. Pradėjau bandyti nešioti ir kitaip jį nuraminti ir užmigdyti, bet kartais užtrunka valandą ir netekusi kantrybės vis tiek pamaitinu. Bet jeigu 3 mėnesių sugebėdavo ilgiau išmiegoti nevalgęs tai tikiu kad dabar irgi gali. Mano tikslas nėra pilnai nutraukti naktinius žindymus, bet norėčiau nuo 3-4k. pereiti prie 1-2k., nes jau pavargau… o sūnelis manau jau pasiruošęs jeigu padėsiu jam pakeisti įpročius 🙂
  Būčiau labai dėkinga jei duotumėte patarimų ką reikėtų daryti/kaip elgtis norint sumažinti naktinių žindymų skaičių. Taip pat, galbūt kažkas jo dienotvarkėje trukdo ramiam nakties miegui. Ačiū.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Miego specialistės atsakymas: “Tokiame amžiuje naktinis žindymas dar labai reikalingas ir neretai būna, kad atsibudimai dažnėja, nes vaikui augant reikia daugiau kalorijų.

   Labai rekomenduočiau atkreipti dėmesį dienos metu ar vaikas pavalgo pakankamai, galbūt sudažninti dienos žindymus . Įsitikinkite, kad tinkamai priauga svorio.

   Galbūt nakties metu, jei pabunda greičiau nei po 2 val raminti galėtų kažkas kitas, nes iš mamos visuomet tikimasi žindymo. Ilginant intervalus tarp žindymų, taip pat verta išmėginti miegojimą kitame kambaryje, kai tuo tarpu su mažyliu miega kažkas kitas.

   Galima išmėginti maitinimus keisti į žindymą miegant (dream feed), kas padeda atsisakyti asociacijos, kad nubudus turiu žįsti.

   Visgi, kol kas kūdikis dar labai mažas, patarčiau į tai atsižvelgti ir ilginant tarpus tarp naktinių žindymų.”

 4. Monika321

  Sveiki. Klausimas būtų Dovilei Šafranauskei dėl miego. Kūdikis gimė 2021 03 21, jam dabar 5,2 mėn. Dienos metu miega neblogai, nėr didelių problemų, problema yra su naktiniu miegu – užminga tik prie manęs įsistvėręs, todėl turiu kasdieną jau praktiškai pusmetį eiti 8 miegoti. Ir vakaras gaunasi vienas didelis stresas – pati ruošiuos miegui, vaikas su tėvu, neramus dažniausiai. Baigiasi tuo kad jie galiausiai būna su manim vonioj o tada einame ruošti vaiką. Nežinau kaip jį pripratint miegot lovelėj ir be manęs. Seniau miegodavo prie manęs ir dienos miegus bet šiaip ne taip pripratinau juos miegoti lovelėj arba vežime. O su naktiniu niekas nepadeda. Pavargau nuo to streso, skubėjimo lėkti anksti į lovą ir nebežinau ko griebtis, nes naktį keliasi valgyti po 7 kartus minimum, nebuvo dar nė vienos nakties kad išmiegočiau ilgiau nei 3 h. Net ir su 2 h sunkiai, ir suprantu kad metas kažką keisti. Seniau lovelėj nepratinau nes man jį kilnoti po 7 kartus būtų nelengva. Yra didelis, sveria 11 kg. Bet dabar galvoju kad gal jis atskirai nuo manęs mažiau keltųsi ir aš geriau išsiimiegočiau. Bet kiek bandžiau klykia ir neina nuramint. Nebežinau net ką daryti ir nuo ko pradėti.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, miego specialistės atsakymas: “Čia labai palaipsniniai tie pokyčiai turėtų būti. Pamažėle. Bet gali būti ir dienotvarkėje kažkas ne taip, gal per daug dienos miego. Geriausia būtų asmeninė konsultacija (https://www.mylu.lt/pages/miego-konsultacijos), kad galėtume tinkamai įvertinti ir patarti”.

 5. I.n.d.r.e

  Sveiki, klausimas žindymo specialistei.
  Mergytė 6 mėn. Nuo maždaug 3 mėn. pasikartoja krūties streikai. Pieno pakanka, dažnai trykšta į visas puses ir vaikas net springsta. Tai kai jau pradeda, pienas teka stipriai, bėga čiurkšle ir tada jau mažylė valgo. Bet dažnai truktelėjusi vos kartelį (ir nesulaukusi tos srovės) meta krūtį, rėkia ir pyksta. Tada atsisako imti dar kartą, stumiasi tolyn. Patraukta nuo krūties nurimsta ir būna laiminga, nors jau seniai nevalgius. Pavyksta pamaitinti tik kankinantis abiem prie krūties supant, imant metant rėkiant draskant tol, kol visgi pradeda tekėti pienas ir tada mergina, atrodo, neturėdama kitos išeities, pradeda ryti, nurimsta ir valgo gerai. Būna, Tokie etapai tęsiasi kelias dienas. Būna ir koks vienas maitinimas toks pasitaiko tarp gerų. Pvz. Prieš miegą dažnai taip nutinka, tada panašu, kad būna per daug nuvargus valgyti, nors vėlgi, nesiūlant krūties ji vėl laiminga žaidžia. Kartais taip išsidirgina, kad suirzta vien man priėjus. Nemanau, kad tai susiję su pieno skoniu, nes atsisako dar net neragavusi, jos negalavimų taip pat jokių nepastebiu, kietą maistą valgo puikiai. Siūlau MP jau tikrai tada. Kai turi būti alkana, bet net kai atsisako daug kartų iš eilės, susidomėjimas nekyla. žindymas, taip atrodo, jai kaip kokia kliūtis tyrinėti pasaulį, jei ir be pasipriešinimo valgo, tai visada kuo greičiau ir nei minutės ilgiau nei būtina neužsilaiko. Skuba toliau žvalgytis, tyrinėti. Net naujagimis būdama ilgiau 5 min nevalgydavo. Ramiai, be nekantrumo ir blaškymosi valgo tik naktį. Beje. Pirmas mano vaikas elgėsi lygiai taip pat. Kas tai ir kaip elgtis? Kai užsitęsia keli tokie protestai iš eilės, nervai visai išeina iš rikiuotės, baisu, kad vaikas tiek laiko nevalgęs, ir tas rėkimas ir pyktis… tai ir pieno tada mažėja ir sunkiau jį prisišaukti dėl streso, ir ratas dar labiau įsisuka.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Žindymo konsultantės atsakymas:
   “Sveiki, Jūs puikiai viską įvardinote “atrodo, jai kaip kokia kliūtis tyrinėti pasaulį” taip būna tiems mažyliams, kurių mamos turi daug pienelio ir jie greit ir sočiai pavalgo. Rekomenduoju atsipalaiduoti ir atkreipti dėmesį į vaiko alkio ženklus. Taip pat Jums pats laikas pradėti primaitinimo kietu maistu kelionę ir tai bus sprendimas Jums nebijoti, kad dukrytė nepavalgius.”

Rodyti daugiau