5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.120procentu.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (100)

 1. JolitaQ

  Sveiki.
  Klausimas miego specialistei Dovilei,

  7mėn. Kūdikis dažniausiai prieš naktį iki minutės krato galvą į šonus prieš užmigdamas. Čiulptuko neima.
  Ar normalu? Ar čia toks nusiraminimo būdas? Kiek šis etapas gali trukti?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, klausimą perėmė gydytoja ir miego konsultantė V. Menkevičienė, siunčiame:

   “Laba diena,

   Dėkoju Jums už klausimą.

   Kartais toks kūdikio elgesys yra laikinas, tęsiasi tik tam tikru etapu. Kūdikiai atranda, mokosi pajausti savo kūną erdvėje, o išmoktus judesius vis stereotipiškai pakartoja. Tai gali tapti įpročiu ir kūdikio nusiraminimo būdu.

   Kartais taip kūdikis mums parodo jo jaučiamą diskomfortą – galbūt nepatogu, nemalonus patalynės užvalkalų, pižamos (etiketės) pojūtis, ryški šviesa, per karšta? Pagalvokite: galbūt atrasite objektyvią šio elgesio priežastį.

   Toks galvos sukiojimas gali būti sukeltas ir vitamino D kiekio kraujyje pokyčių (per didelio ar per mažo jo kiekio), taip pat gali būti susijęs su geležies koncentracijos pokyčiais, todėl jam tęsiantis, būtinai pasitarkite su savo mažylio gydytoju dėl tyrimų tikslingumo.

   Šiltai.
   šeimos gydytoja, holistinio ir švelnaus vaikų miego specialistė Vytenė Menkevičienė”

 2. Urb

  Sveiki,
  Klausimai būtų du, pirmasis Aivarai Urbutei, antrasis Barborai Jarašūnei.
  1) Kūdikiui 22 savaitės, maitinu MP. Dėl lėtinio tiroidito nuolat esu sekama gyd. endokrinologo. TTH, FT4 abu už normos ribų (hipertirozės vaizdas). Simptomų pati nejaučiu. Klausimas ar yra mokslinių duomenų apie Metizol (Thiamazolum) saugų vartojimą žindymo metu? e-lactancia.org randu kaip “low risk” vaistą, tačiau gal yra kitų alternatyvų šios ligos kontrolei? Endokrinologo rekomendacija kol kas stebėti būklę arba nutraukti žindymą ir pradėti vartoti vaistus.
  2) Kaip galėčiau “prikaupti” MP nepadidinus pieno gamybos? Kiek ml galima būtų nusitraukti per dieną, jeigu reikėtų ruoštis žindymo kelionės pabaigai?
  Dėkoju už atsakymus.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, Julija,

   Abi gydytojos sutiko, kad jūsų atveju yra reikalinga asmeninė konsultacija, nes situacija yra itin individuali ir specialistai medicinio gydymo internetu teikti negali. Gydytoja Barbora Jarašūnė, rekomendavo aptarti šiuos klausimus su sertifikuota žindymo specialiste individualaus susitikimo metu. Pokalbio metu aptarsite nujunkymo taktikas ir papildomo pieno nusitraukimo poreikį. Jei gyvenate Vilniuje ar turi galimybę iki jo atvykti – gydytoja rekomenduoja dr. Audronę Mulevičienę IBCLC (“Pabiručių sveikata”).

 3. Judita.c

  Klausimas Vytenei Menkevičienei. Kūdikiui 6mėn 2sav.
  Naktiniam miegui migdau 19-20 val. priklausomai nuo paskutinio dienos miego, naktimis keliasi 3-7 kartus, bet užmigdyti nesunku, lengvai užmiega vėl, naktinių būdravimų nebūna, tačiau rytais jau gerą savaitę pradėjo kelis 5 val. ryto. Tik gimus keldavosi 7 val. , vėliau 6 val. , o dabar 5 val., tai jau tikrai pradeda varginti. Prabudus 5 val. jokie migdymai nepadeda, kartais pavyksta po valandos užmigdyti, tačiau išmiega 30min. ir vėl keliasi.
  Ką tokiu atveju daryti, kad vaikas vėl keltųsi 7 val. ryte? Vėlinti migdymo laiką? Ar čia tik toks laikotarpis? O gal susitaikyti ir dabar tiesiog gyventi tokiu ritmu?
  Dienomis miegai trumpi po 30min., bet vaikas atrodo pailsėjęs, geros nuotaikos.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, miego konsultantės atsakymas:

   “Laba diena,

   Dėkoju už jūsų klausimą. Pirmoji mintis, kuri kilo, perskaičius jį – per ankstyvas migdymo laikas. Vis ankstesnis kėlimasis gali būti dėl mažėjančio miego poreikio. Vaikai turi savo individualų miego poreikį, todėl naktinį miego laiką galima ne pailginti, o tiesiog “sužaisti” su migdymo laiku jį kiek pavėlinant.

   Kita idėja: patrumpinti paskutinį pogulį. Galbūt pakaktų 10-15 min. trukmės “power nap”, kuris dar paliktų nuovargio ir padėtų išmiegoti ilgiau.

   Paeksperimentuokite.

   Šiltai,
   gydytoja, sertifikuota švelnaus vaikų miego specialistė Vytenė Menkevičienė”

 4. Greta Liucijos

  Sveiki, klausimas kineziterapeutei.
  Del to sedejimo ( kudikiui katik suejo 6 men ) ar galima jau sodinti i sportinuma- sedima padeti ?
  Kazkaip visi skirtingai apie ta sedejima sneka, tai jau pasimeciau : )
  Buciau dekinga uz informacija

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, kineziterapeutės atsakymas:

   “Sveiki, į sportinuką sodiname mažylį, kai jis pasodintas nesukrenta į šoną, neįsitveria stipriai, o pasodintas sėdi tvirtai nevirsdamas.”

Rodyti daugiau