5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

5, 6 ir 7 kūdikio mėnuo

Prisijunkite arba registruokitės norėdami pasinaudoti rinkiniu.
Esate čia pirmą kartą? Susipažinkite su žinių ir patarimų rinkiniais tėvams.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (43)

 1. Ruta

  Sveiki,
  Norėjau paklausti gydytojos odontologės. Vaikui tuoj bus 10 mėnesių, jau turi 3 dantukus. Kai buvau pas savo odontologę, sakė, kad jau galima pradėti valyti dukrytės dantukus. Tačiau… 2 mėnesių, lazeriu jai buvo atlikta liežuvio pasaitėlio operacija, ko pasekoje dabar ji nesiduoda prieiti prie dantukų (nebent kartais). Klausimas būtų toks. Gal yra kokių būdų, kaip būtų galima prie jų prieiti prie dantukų?

  Ačiū už atsakymą.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Odontologės atsakymas: “Laba diena, Dantukus valyti būtina vos jiems prasikalus. Tačiau ne visi vaikučiai noriai leidžiasi nepriklausomai nuo to, ar buvo pakirptas pasaitėlis, ar ne. Prieš surašydama ilgiausią atsakymą su patarimais ir populiariausiais metodais, kurie galbūt jums net neaktualūs bus, noriu paklausti, ką jau esate išbandę? Kaip vyksta dantų valymas jūsų šeimoje? Kokioje pozicijoje būna vaikas, kiek laiko trunkate ir kokiu šepetėliu valote?”

 2. Agne

  Sveiki, noriu užduoti klausimą dietistei Vaidai.
  Dukrai 8,5 mėn. Turiu įsigijusi primaitinimo planus. Ten kalbama apie ankstyvus pusryčius ir vėliau antrus sočius pusryčius. Noriu patarimo kuriuo laiku kurį maitinimą įvesti. Tikslo sumažinti žindymo neturiu. Žindau prieš primaitinimą pagal PSO rekomendacijas iki vienerių metų kaip pagrindinį maistą. Dažniausiai žinda po miegų.
  Dienos ritmas dažniausiai: 7:30- 8:00 keliasi ir pažinda. 10:30 eina miegoti pirmo miegelio. (miega 0,5- 1,5val) atsikėlus dažniausiai pažindau. 14:30- 15:00 (priklauso nuo to kiek miegojo) eina pietų miego ( 1-2,5val) atsikėlus pažindo, čia jau būna alkaniausia. Praustis, žindyti, miegoti einam nuo 20val.
  Tai klausimas būtų ar ankstyvus pusryčius ir antrus pusryčius įterpti į pirmą tarpą iki miego. Ar pusryčius antrus kelti po miego, kaip tada su pietumis ir vakariene? Gan mažai labai suvalgo. Dažniausiai 20-50g Žinoma, gal, kad nealkana po pieno, bet duodu dažniau po truputį. Ir po maitinimo gaunasi apie 1-1,5 val laiko tarpas. Panašiai būtų prieš miegą. Gal mažiau suvalgo, nes jau link miego traukia ir yra pavargusi? Po miego jau būna alkana, ypač po pietų miego lauke, tai laukti kol pagaminsiu ką nors yra netikslinga. Dabar duodu pratintis prie gabaliukų, labiau pažaisti pačiupinėti ir gniaužyti, o pati maitinu šaukšteliu. Pati košių nekabina nei rankomis nei šaukštu. Šaukštą su koše daugiau ištaškytų. O gabaliukais maistas tai neprieina iki burnos.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Dietistės atsakymas: “Jeigu teisingai suprantu iš klausimo, mama supranta atskirai žindymus ir atskirai maitinimus. Jeigu taip žiūrėti, tų valgymų pasidarytų be galo daug, nes kūdikiui ar jis žindo, ar valgo kitą maistą, tai vis tiek yra valgymas. Tokiu atveju reikėtų duoti maisto prieš žindant ir tada kiek trūksta dar papildomai pažindyti. O šaukštelį į rankas, kad ir taškytų, vis tiek rekomenduoju duoti, kad pratintųsi. 8.5 mėnesių kūdikiui jau laikas pradėti tą šaukštelį laikyti. Na, nebūtinai, kad kiekvieną kąsnį nuneštų iki burnos, bet po truputį judant link to. Nebūtina duoti valgyti šaukšteliu tik savarankiškai, galite ir pamaitinti, bet nors kelis kąsnelius iki burnos tegu praktikuojasi įvairuoti pats. Tik tam reikės kantrybės :)”

   1. Agne

    Ne visai taip. Gal ne tiksliai aprašiau klausimą. Na jeigu jau visai sutrumpintai tai pirmi ir antri sotūs pusryčiai kokiu tarpu? Abu iki pirmo miego? ( Kalbam tik apie papildomą maistą) Jei keliasi 8:00 ir pirmo miego 10:30?

    1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

     Dietistė patikslino: “Paprastai tarpas tarp maitinimų yra apie 2-4 valandos. Tačiau vaikų poreikiai yra labai skirtingi. Tam turės įtakos ir naktinių valgymų kiekis, ir parinktų produktų pusryčiams maistingumas, ir pačio vaiko fiziologija (kai kurie vaikai valgo daugiau pirmoje dienos pusėje, kiti – antroje).”. Apibendrint, aš taip pat siūlyčiau pasistengti labiausiai įsiklausyti į pačio mažylio alkio ženklus, išbandyti tiek maitinimą prieš miegą, tiek po jo, tiek lengvą užkandį prieš pirmą miegą (jei prabėgo 2 valandos ar daugiau), tiek sotų valgymą. Su laiku tikrai atrasite kas jūsų mažyliui būtų tinkamiausia 🙂 Mes pavyzdžiui, esame pastebėję, kad Liepos apetitas po nakties būna labai didelis ir ji valgo labai sočius pusryčius ir pietus prieš pietų miegą, o antroje dienos pusėje valgo daug mažiau.

 3. SilvijaP

  Klausimai miego specialistei (kūdikiui – 5,5 mėn):
  1. Kokie būtų patarimai sklandžiam perėjimui nuo 3 prie 2 dienos miegų ir kada tai turėtų įvykti? Žinau, jog paskutinis dienos miegas neturėtų būti pats ilgiausias, tad turbūt turint 2 dienos miegus, ilgasis turėtų būti pirmas miegas, teisingai?
  2. Jeigu kūdikio nakties miegas trunka apie 9 val., vadinasi, kad dienos metu yra per daug miego (šiuo metu turime 2 trumpus miegelius (30-40 min) ir vieną ilgą (90-150 min) ar tiesiog toks vaiko miego ritmas?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, miego specialistės atsakymas:
   “1. Priklausomai nuo dienos miegelių trukmės, paprastai prie 2 miegų pereinama apie 7-8 mėn. Likus 2 miegams, jų trukmė gali būti įvairi. Tai priklauso nuo vaiko miego ritmo ir poreikio. Jei gali būti panašaus ilgio, gali būti pirmasis ilgesnis. Jei mes galime spręsti 😊, rekomenduočiau daryti ilgesnį pirmąjį miegą.
   2. Tokio amžiaus kūdikiui 9 val tikrai yra mažokai. 14-15 val miego per parą rekomenduojama šiame amžiuje. Gali būti per ilgi būdravimai. Jie neturėtų viršyti 2,5 val. Taip pat ilgojo miego, patarčiau neviršyti 2 val.”

   1. SilvijaP

    Ir dar norėjau papildyti klausimą dėl užmigdymo nakčiai – ar svarbu, kad kambaryje būtų pakankamai tamsu (aktualu vasaros metu, kai vaikas migdomas 20-21 val., kai lauke dar tikrai šviesu)? Ar jeigu vaikas migdomas laiku pagal jo nuovargio ženklus, jis tikrai užmigs ir šviesoje?

    1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

     Miego specialistės atsakymas: “Tai priklauso nuo mažylio jautrumo, todėl sunku atsakyti vienareikškiškai.
     Praktika rodo, kad kuo vyresnis mažylis, tuo sunkiau užmigti šviesoje, nes mato aplinkos daiktus, viskas domina.
     Taip pat šviesiame kambaryje lėčiau išsiskiria melatoninas, kas taip pat gali trukdyti užmigimui.
     Todėl rekomenduočiau kambarį pritemdyti, nes dažnai tai padeda lengviau užmigti, bei ryte nepabusti sulig saulės patekėjimu.”

 4. Ruta

  Norėjau paklausti psichologijos studijos,, natūrali motinystė”, ar yra koks nors būdas, daugiau pasigaminti oksitocino hormono? 🤭 (klausimas gal ir kvailas, bet aš labai noriu savo dukrytę išmaitinti iki metų laiko, o gal dar ilgiau, ir kažkaip jaučiu, kad man trūksta to hormono, kuris skatintų pienuko gamybą) ir dietologės Vaidos Kurpienės – ar užpilamos kūdikių košytės yra sveika? Ar vis gi geriau rinktis grūdinės kultūros košytės?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, Rūta, klausimas apie žindymą labiau skirtas žindymo konsultantei, todėl perdaviau jai. Žindymo konsultantės atsakymas: “Sveiki, oksitocinas yra meilės hormonas. Jo kiekius didina apsikabinimai, bučiniai, žindymas ir kiti Jums mieli dalykai. Žinoma galima naudoti oksitocino sintetinį preaparatą pvz. nosies purškalą pvz. https://www.fusionspecialtypharmacy.com/product/oxytocin-nasal-spray/ , tačiau jo veiksmingumas nėra didelis ir efektyvumas labai individualus. Daugiau informacijos apie oksitociną:
   https://www.everydayhealth.com/oxytocin/guide/“.

   Dietistės atsakymas: “Košių, kurias reikia tik užpilti, privengčiau, nes jos būna gan stipriai apdorotos. Viso grūdo košės irgi ne visada yra tinkamos, nes jeigu kūdikėlis 6 mėnesių, jo žarnynas dar nėra pripratęs dorotis su dideliu kiekiu skaidulų. Tada galima sutrinti košes, pavirti labiau (labiau apdoroti).Bet dabar yra kūdikiams skirtų košyčių, kurias reikia pavirti. Užpilamos yra variantas tada, kai nėra jokios kitos galimybės paruošti verdamos košės. Pavyzdžiui, kelionėje. O kitais atvejais geriau rinktis verdamas.”

Rodyti daugiau