2, 3 ir 4 kūdikio mėnuo

2, 3 ir 4 kūdikio mėnuo

Prisijunkite arba registruokitės norėdami pasinaudoti rinkiniu.
Esate čia pirmą kartą? Susipažinkite su žinių ir patarimų rinkiniais tėvams.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (78)

 1. Dovile333

  Sveiki, klausimas skirtas D. Šafranauskei. 8 savaičių kūdikis (gimęs 35 savaitę)sunkiai užmigdomas. Naktį miega pakanakamai gerai (būna išbudina pilvo skausmai ar laikas valgyti), bet dienomis ir paskutiniam nakties miegui užmigti yra sunku, o dabar labai sunku – šiandien praktiškai nemiegojo, gal buvo 2 miegai po 45 min, vaikas atrodo pervargęs, nesugeba užmigti, atsibunda greitai, miega neramiai, nuolat verkia. Su naktimis, kaip minėjau problemų nėra. Labai stengiamės, kad nebūdrautų kiek nereikia, bet vis tiek neišeina užmigdyti. Naktį miegoti eina apie 22-23 val, kartais tęsiasi prieš tai buvęs miegas su maitinimu pusiau miegant, ir miega iki 7.30,8.30 vidutiniskai ryte. Ieskoti gilesniu problemu, ar cia toks etapas? Dekui

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Miego specialistės atsakymas: “Gali būti ir etapas. Apie 6-7 savaitę (anksčiiau gimę kūdikiai dažnai vertinami pagal koreguotą amžių, bet nėra iki galo tikslu) yra nemažas raidos ir augimo šuolis, jo metu dažnai susintensyvėja neramumas, kai kurie mažyliai prasčiau miega, nori daugiau žįsti.
   Patarčiau pastebėti kokią savaitę, jei toliau neramumas išliks, verta pasikonsultuoti su pediatru.”

 2. Sonaciuk

  Klausimas žindymo specialistei: Kūdikis 8sav. žįsdamas krūtį praėjus 10-15min nuo maitinimo pradžios pradėjo visaip muistytis, tampyti spenelį, neramus, kaip tai reikėtų vertinti? Ar trūksta pienelio? Ar užtenka tų 10-15min., kad pasisotintų? Ar reikia toliau siūlyti krūtį žįsti?
  P.s. pastaruoju metu kartais pasirodo žalsvos spalvos išmatų. Šlapinasi >6k.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, žindymo konsultantės atsakymas: “Žinoma, reikia stebėti tuštinimasi ir šlapinimasį ir žindyti pagal poreikį, jei po žindymo iš vienos krūties kitos neatsisako, tai tęsti maitinimą iš kitos. Išmatų spalvą ir svorio prieaugį turi vertinti kūdikio gydytojas.”

 3. Judita.c

  Sveiki, kausimas žindymo konsultantei.
  3 mėn. kūdikis maitinamas tik motinos pienu. Norėčiau kūdikį palikti kitų priežiūrai porą kartų į mėnesį pusdieniams (5-6 val.), kurių metu maitinama būtų mišinuku. Kokie būtų to minusai? Ar tai galėtų sutrikdyti laktacijos procesą? Kokios pertraukos tarp žindymų jau galėtų mažinti gaminamo pieno kiekį?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, žindymo konsultantės atsakymas: “Sveiki, tikrai nerekomenduojame palikus naujagimį maitinti papildomu pieno mišiniu. Geriausias variantas tokiame laikotarpyje pasiruošti nutrauktą mamos pieną, taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamą buteliuką,kuris imituotų žindymą. Pertraukos tarp žindymų būtų saugios iki keturių valandų. Žinoma tai gali turėti įtakos tiek Jūsų laktacijai, tiek kūdikiui, maitinat iš buteliuko galite susidurti su krūties streiku.”

Rodyti daugiau