2, 3 ir 4 kūdikio mėnuo

2, 3 ir 4 kūdikio mėnuo

Šis turinys yra pasiekiamas tik jį įsigijusiems vartotojams. Jeigu jau esate įsigiję šį turinį, norėdami juo naudotis, prisijunkite prie savo paskyros. Jeigu čia lankotės pirmą kartą, tuomet kviečiame susipažinti su edukacine platforma šeimoms - www.120procentu.lt. Aukime kartu!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (100)

 1. JolitaQ

  Klausimas 120proc.
  Pamenu skaičiau, kad Jūsų mergaitei dėl vit.D trūkumo prastas miegas buvo. Gal galite plačiau papasakoti.
  Dėkoju!

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, Jolita, geriausia yra pasitarti dėl to su vaiką prižiūrinčiu gydytoju, kuris gali įvertinti ar vaikas gauna pakankamą kiekį vitamino D. Tiek jo trūkumas, tiek perteklius gali turėti įtakos vaikui, todėl vertėtų vadovautis gydytojo rekomendacijomis 🙂 O kalbant apie patį miegą, jį veikia daugybė faktorių ir sunku pasakyti ar gydytojo parinktas vitamino D kiekis turėjo kokios nors didelės reikšmės, mūsų atveju. Kiek tenka pabendrauti su miego specialistėmis, visos šeimas edukuoja, kad visiškai normalu, jog tokio amžiaus vaikų miegas dar yra itin banguojantis, nepastovus, dar tik formuojasi ritmas, bręsta nervinė sistema. Manau, kad labai svarbu turėti visų pirma realistiškus lūkesčius šiuo klausimu. O jeigu matote, kad patiems yra sunku surasti atsakymus į kankinančius klausimus, tuomet linkiu nepabijoti kreiptis pagalbos į miego specialistes, kurios padės situaciją įvertinti tinkamai! Linkėjimai 🙂

 2. Laura1

  Sveiki, turiu klausimą dėl būdravimo ir miego laiko. Mano mažyliui 6 savaitės. Praėjus apie 1 valandai po miego, pradeda matytis nuovargio požymiai ( žiovavimas, kartais veido lietimas), bet jis neužmiega, o tampa vis irzlesnis. Ką tokioje situacijoje reiktų daryti? Migdyti, jei taip, tai kaip?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Sveiki, miego konsultantės atsakymas:

   “Laba diena,

   Dėkoju už klausimą. Suprantu Jūsų nerimą – pirmosios savaitės su kūdikėliu yra pilnos chaoso ir nežinomybės. Tai – natūralu! Tiek jūs, tiek Jūsų kūdikėlis turite išmokti kalbėtis ir suprasti vienas kitą. Jau pastebite pirmuosius nuovargio ženklus – taip puiku, ir Jums tikrai labai gerai sekasi!

   Visų pirma, žiovulys gali būti ir nuobodulio ženklas, veido lietimas tai pat ne visada signalizuoja apie muovargį, tad jei nepavyksta užmigdyti, pabandykite pakeisti aplinką – pereiti į kitą kambarį, išeiti į lauką, pažiūrėti pro langą – gal nuobodulio/irzulio ir kuriam laikui nebeliks.

   Migdant kartais padeda paprastas dalykas – tegul Jūsų tikslas būna ne užmigdyti, o nuraminti. Galite nueiti į pritemdytą kambarį, pažindyti/pamaitinti, įjungti baltąjį triukšmą, padainuoti, tyliai pašokti/pasupti mažylį, švelniai kalbėti. Jausdami spaudimą užmigdyti dabar ir čia, įprastai jaučiame didžiulę įtampą, kuri su kiekviena migdymo minutę didėja. Tai jaučiate ne tik Jūs, bet ir Jūsų mažylis.

   Švelnių ir gražių Jums pokalbių!

   Šiltai,
   holistinio ir švelnaus vaikų miego specialistė, gydytoja Vytenė”

Rodyti daugiau