2 – 4 kūdikio mėnuo

2 – 4 kūdikio mėnuo

Prisijunkite arba registruokitės norėdami pasinaudoti rinkiniu.
Esate čia pirmą kartą? Susipažinkite su žinių ir patarimų rinkiniais tėvams.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (42)

 1. Akvile

  Sveiki, norėčiau pasiteirauti miego specialistės. Mums jau 2,5 mėn. Naudojame Miracle blanket ir miegame tobulai nuo pat gimimo. Vystėme ir dienos miegeliams. Dabar bandome pereiti prie miegmaišiuko nuimdami miracle blanket dienomis. Tačiau susidūrėme su problemomis. Bandome vystyti tik 1 rankytę, bet mergytė pamiega 10 min ir verkia. Miegmaišiuke išvis nemiega.
  Taip visa diena patampa migdymu. Galiausiai mergytė tiek būna pervargusi, kad suvystome pilnai, nes gaila žiūreti į pervargusį vaiką… kaip patartumėte elgtis ir sklandžiai pereiti šį etapą? Ačiū.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Miego specialistės atsakymas: “Sveiki, ar jau reikia atsisakyti vystyklo, ar silpsta naujagimystės refleksai? Tiesiog kartais, jei vaikas dar nesivarto, nereikia skubėti su atsisakymu. Kol įmigs, palaikykite prispaustą rankytę (apie 20 min, kol pereis į gilų miegą). Atkreipkite dėmesį ar būdravimo laikas sutampa su kūdikio nuovargio ženklais. Kartais perėjimui pagelbsti miegmaisiukai, kuriuose rankytės dar yra uždaros ir prilaiko judesius. Tokio tipo, bet nebūtinai šios firmos: https://www.lovetodream.co.uk/product/love-to-swaddle-up-bamboo-lite-5050/118838/

 2. agne_cim

  Klausimai miego konsultantei Dovilei. Sūnui 10 savaičių. Dienos ritmas atrodo maždaug taip: keliasi apie 7:30val, miegelis 9:00-10:00 (kartais kiek trumpesnis nei valanda), miegelis 11:30-12:00, laukas ir miegas 14:00-16:30 (žadinam, jei išmuega 2,5val, bet kartais ir anksčiau atsikelia pats, vakarinis miegas 18:00-19:00 (irgi kartais būna trumpesnis nei valanda), o nakties miegui jau miega 21val, keliasi apie 7:30val (pirmą miego atkarpą nuo 21 iki 1val miega lovytėje šalia, o paskui bendroje lovoje šalia krūtinės ir tada jau nubudimai kas 1/1,5/2val ir valgymai). Klausimai tokie:
  Ar tinkamas ilgojo miegelio laikas paroje?
  Ar tinkama dienotvarkė tokio amžiaus kūdikiui?
  Kokie ženklai parodo, kad reikėtų ankstinti nakties miegą? Nuo kokio amžiaus jau reikėtų vaiką migdyti anksčiau?

  Iš anksto dėkoju!
  Agnė

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Miego specialistės atsakymas: “Sveiki, ilgąjį miegą visuomet geriau turėti dienos viduryje. Būdravimo laikas šiam amžiui yra į ilgesnę pusę, tačiau jei jis sutampa su kūdikio nuovargio ženklais, viskas gerai. Paprastai apie 2,5-3 mėn jau nusistovi ankstyvesnis migdymo nakčiai laikas apie 19-20 val. Dienos miego bendra trukmė yra tinkama, vieno miego trukmė neturėtų viršyti 2,5 val.”

Rodyti daugiau