2 – 4 kūdikio mėnuo

2 – 4 kūdikio mėnuo

Prisijunkite arba registruokitės norėdami pasinaudoti rinkiniu.
Esate čia pirmą kartą? Susipažinkite su žinių ir patarimų rinkiniais tėvams.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (10)

 1. dovilelius

  Sveiki,
  noriu paklausti Miglės, ar normalu jog 11 sav mažylis girdi garsus, sukrūpčioja, tačiau barškinant žaisliuku prie ausies, neatsisuka į tą pusę?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Kineziterapeutės, Miglės, atsakymas:
   “Sveiki, normalu, kad krūpčioja, nervų sistema dar vis vytosi. Turi reaguoti į žaislą – sustingti, įsmeigti žvilgsnį 2-3mėn ir po truputį bandyti sukti galvelę garso link. Aišku jei visą laiką barškinam – vaikas nežiūrės, turi būti pertraukos. Neturi žiūrėt į korteles (tarkim), nes visas dėmesys bus tiesiog kitur.
   Dar normalu ir yra laiko.”

 2. Ruta

  Norėjau paklausti žindymo specialistės. Ar įmanoma, kad 4 mėnesių kūdikis gali paimti kriūtį ir pradėti žįsti?
  Anksčiau to padaryti negalėjo, nes buvo prisegtas liežuvio pasaitėlis.
  Taip pat norėjau paklausti ir miego specialistės, kaip padėti kūdikiui užmigti, jeigu jis nori miegoti, bet jam nesigauna. Padeda tiktai arba karuselė, pasiguldžius ant mamos krūtinės arba white noise.
  Dar, taip pat, norėjau paklausti ir vaikų gydytojos – kodėl vaikų negalima migdyti ant pilvuko? Kodėl būtinai reikia ant nugaros?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Klausimas:
   “Norėjau paklausti žindymo specialistės. Ar įmanoma, kad 4 mėnesių kūdikis gali paimti kriūtį ir pradėti žįsti? Anksčiau to padaryti negalėjo, nes buvo prisegtas liežuvio pasaitėlis.”

   Atsako akušerė-žindymo konsultantė, Ieva Girdvainienė:
   “Žinoma įmanoma, teoriškai moksliniuose straipsniuose rašoma ir apie relaktaciją. Tai yra, kai moteris visai nebandžiusi žindyti pvz. įsivaikinimo atveju gali dideliu darbu ir noru pradėti žindyti. Tikrai reikia nusiteikimo bei šeimos palaikymo. Pradžioje bandykite kiekvieną kartą nors po kelias minutes dėti prie krūties ir mokytis kartu, kuo daugiau oda – oda kontakto. Žinoma, būtų puiku, jei “pasirodytumėte” ir žindymo konsultantui.”

   1. Ruta

    Ačiū. Jau buvome pasirodę, kai mergaitei buvo 2, beveik 3 mėnesiai ir ji buvo beveik savaitė po liežuvio pasaitėlio operacijos.
    Dabar jau praėjo beveik mėnuo, bandau duoti krūtį, bet sunkiai ją prisileidžia, vis verkia, nors apžioja (kad ir netaisyklingai, bet apžioja) ir toliau verkia, arba žiūri kaip į neaiškų daiktą.
    Dabar galvoju nusipirkti medela sistemą. Ar įmanoma su ta sistema atstatyti apžiojimo formą ir pripratinti prie traukimo?
    Dėkoju už atsakymą.

    1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

     Geriausia būtų, kaip I. Girdvainienė rekomendavo, aptarti šią alternatyvą jau asmeniškai su žindymo konsultante, kad įvertinusi jūsų dabartinę situaciją, apžiūrėjusi kaip vaikutis apžioja krūtį ir kitas jūsų aplinkybes, padėtų surasti tinkamiausią sprendimą. Šiuo klausimu galite susisiekti ir su I.Girdvainiene per http://www.gandrolizdas.lt, ji konsultuoja ir nuotoliniu būdu.

  2. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Klausimas:
   “Kaip padėti kūdikiui užmigti, jeigu jis nori miegoti, bet jam nesigauna? Padeda tiktai arba karuselė, pasiguldžius ant mamos krūtinės arba white noise.”

   Atsako miego konsultantė, Dovilė Šafranauskė:
   “Karuselių labai skatinčiau nenaudoti tokiame amžiuje, nes jos turi stimuliuojantį poveikį ir net jei vaikas užmiega, jo miego kokybė gali nukentėti.
   Tuo tarpu white noise, jei naudojamas 50-60 dB  garsumu, yra puiki miego asociacija, todėl visų miegelių metu laikykite jį įjungtą.
   Dar gali padėti užmigti glostymas, sunki ranka ant krūtinės, užmigdymas ant šoniuko švelniai tapšnojant per užpakaliuką (tik užmigus būtinai paverskite ant nugarytės, nes tai yra saugiausia vaiko miego poza), atsigulus ant lovos šalia mažylio, prispausti rankytes, tvirčiau apkabinti, vadinamas „meškos glėbys“. Galima dar tiesiog ranka pasūpuoti vaiko kūnelį gulint.”

  3. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Klausimas:
   “Kodėl vaikų negalima migdyti ant pilvuko? Kodėl būtinai reikia ant nugaros?”

   Atsakymas:
   Daugiau informacijos apie tai rasite “Miegas (bendra informacija)” dalyje apie saugų kūdikių miegą. Remiantis saugaus miego rekomendacijomis, migdyti būtina ant nugaros, nes migdant ant pilvo, 8 kartus išauga SKMS rizika.

   1. Ruta

    O ką daryti, jeigu nemiega kitaip? Nors paguldau ant nugaros, kad užmigtų, bet kartais ne užmiega ir pradeda zirst. Tada tik apvertus ant pilvo giliai įminga. Tačiau dienos metu geriausia užmiega arba ant krūtinės arba mano glėby.

    1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

     D. Šafranauskė: “Tuomet geriausia užmigdyti ant pilvuko, o įmigusią perversti ant nugarytės.
     Pamažu mokyti užmigti ant šoniuko, tada jau mėginti ir ant nugarytės, kad užmigtų.
     Kai pradės užtikrintai savarankiškai vartytis, atvertinėti nebereikia.”