2 – 4 kūdikio mėnuo

2 – 4 kūdikio mėnuo

Prisijunkite arba registruokitės norėdami pasinaudoti rinkiniu.
Esate čia pirmą kartą? Susipažinkite su žinių ir patarimų rinkiniais tėvams.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (48)

 1. Barbora

  Sveiki, klausimas miego specialistei. Jeigu 5sav. kūdikis nubunda po savo dienos miego, pavalgo ir vėl iškart užsimigdo bevalgydamas. Ar leisti jam toliau miegoti ar geriau jam pirma reikia pabudrauti tinkamą laiko tarpą ir tik tada vėl migdytis? Ačiū!

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Miego specialistės atsakymas: “Sveiki, tokiame amžiuje patarčiau vengti ilgesnių nei 2,5 val trukmės miegų, t.y. jei miegas jau buvo tokio ilgio, geriau paskatinti pabūdravimą, jei trumpesnis, galima ir pratęsti.”

 2. Kmerez

  Laba diena,

  turiu klausimą žindymo konsultantei ir akušerei Ievai Girdvainienei.
  Mūsų kūdikiui 2 mėn., dienomis žindau pagal poreikį (gaunasi kas 2-3 val., o kartais dažniau), naktimis – vaikas sėkmingai miega, tad gaunasi tarpas tarp vakarinio ir rytinio žindymų apie 7-8 val.

  Esu skaičiusi, kad jei retėja žindymai (mūsų atveju – nusiėmė naktiniai pavalgymai), mėnesinės prasideda greičiau. Panašu, kad mano atveju taip ir nutiko. Kadangi sergu 4 st. endometrioze, labai tikėjausi pagyventi kurį laiką be mėnesinių (mėnesinės mano atveju veda prie endometriomų, normaliu atveju turėčiau gerti vaistus nesuderinamus su žindymu, bet labai noriu žindyti iki metų mažiausiai). Klausimas: jei dabar pradėčiau žindyti naktimis dažniau, ar tai sustabdytų ciklq?

  Ačiū.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Akušerės atsakymas: “Iš tiesų dažnesnis žindymas turėtų palaikyti laktacinę amenorėją arba kitaip tariant atidėti menesines, bet Jūsų atveju ciklas greičiau sugrįžti gali ir dėl endometriozės. Tiesiog bandykite žindyti dažniau nakties metu, bet menesinės gali vistiek prasidėti. Tuomet tikrai galima ieškoti vaistų suderinamu su žindymu ir toliau sėkmingai maitinti.”

 3. Irena

  Sveiki, klausimas miego specialistei.
  Mūsų kūdikiui 3,5 mėn, užmiega žįsdamas. Pradžioje turėjome lovytę toliau nuo lovos ir joje vaikas nemiegojo, o miega su manim. Vėliau įsigyjom next to me lovytę. Bet vaiko nesugebėjau perkelt vakarais, kad po 5 min nepabustų. Ką daryt, kad bent dalį nakties vaikas miegotų next to me lovytėj? kada ir kaip jį užmigdžius perkelt, kad nenubustų?

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Miego specialistės atsakymas: “Sveiki, pamėginkite žindant po vaikeliu padėti sulanksytą tvirtą paklodę ar next to me čiužinuką, jei lengvai išsiima. Su pagrindu, lengviau galima perkelti. Perkėlinėkite, kai vaikas bus išmiegojęs bent vieną pilną ciklą, t.y. po 50-60 min. nuo užmigimo. BET, toks vaiko elgesys taip pat gali rodyti jo poreikį artumui, saugumui. Todėl labai kviesčiau įvertinti ir šį aspektą, nes tokiame amžiuje, kai kurie kūdikiai dar tiesiog nėra pasirengę miegoti toliau nuo mamos.”

 4. Akvile

  Sveiki, norėčiau pasiteirauti miego specialistės. Mums jau 2,5 mėn. Naudojame Miracle blanket ir miegame tobulai nuo pat gimimo. Vystėme ir dienos miegeliams. Dabar bandome pereiti prie miegmaišiuko nuimdami miracle blanket dienomis. Tačiau susidūrėme su problemomis. Bandome vystyti tik 1 rankytę, bet mergytė pamiega 10 min ir verkia. Miegmaišiuke išvis nemiega.
  Taip visa diena patampa migdymu. Galiausiai mergytė tiek būna pervargusi, kad suvystome pilnai, nes gaila žiūreti į pervargusį vaiką… kaip patartumėte elgtis ir sklandžiai pereiti šį etapą? Ačiū.

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Miego specialistės atsakymas: “Sveiki, ar jau reikia atsisakyti vystyklo, ar silpsta naujagimystės refleksai? Tiesiog kartais, jei vaikas dar nesivarto, nereikia skubėti su atsisakymu. Kol įmigs, palaikykite prispaustą rankytę (apie 20 min, kol pereis į gilų miegą). Atkreipkite dėmesį ar būdravimo laikas sutampa su kūdikio nuovargio ženklais. Kartais perėjimui pagelbsti miegmaisiukai, kuriuose rankytės dar yra uždaros ir prilaiko judesius. Tokio tipo, bet nebūtinai šios firmos: https://www.lovetodream.co.uk/product/love-to-swaddle-up-bamboo-lite-5050/118838/

 5. agne_cim

  Klausimai miego konsultantei Dovilei. Sūnui 10 savaičių. Dienos ritmas atrodo maždaug taip: keliasi apie 7:30val, miegelis 9:00-10:00 (kartais kiek trumpesnis nei valanda), miegelis 11:30-12:00, laukas ir miegas 14:00-16:30 (žadinam, jei išmuega 2,5val, bet kartais ir anksčiau atsikelia pats, vakarinis miegas 18:00-19:00 (irgi kartais būna trumpesnis nei valanda), o nakties miegui jau miega 21val, keliasi apie 7:30val (pirmą miego atkarpą nuo 21 iki 1val miega lovytėje šalia, o paskui bendroje lovoje šalia krūtinės ir tada jau nubudimai kas 1/1,5/2val ir valgymai). Klausimai tokie:
  Ar tinkamas ilgojo miegelio laikas paroje?
  Ar tinkama dienotvarkė tokio amžiaus kūdikiui?
  Kokie ženklai parodo, kad reikėtų ankstinti nakties miegą? Nuo kokio amžiaus jau reikėtų vaiką migdyti anksčiau?

  Iš anksto dėkoju!
  Agnė

  1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

   Miego specialistės atsakymas: “Sveiki, ilgąjį miegą visuomet geriau turėti dienos viduryje. Būdravimo laikas šiam amžiui yra į ilgesnę pusę, tačiau jei jis sutampa su kūdikio nuovargio ženklais, viskas gerai. Paprastai apie 2,5-3 mėn jau nusistovi ankstyvesnis migdymo nakčiai laikas apie 19-20 val. Dienos miego bendra trukmė yra tinkama, vieno miego trukmė neturėtų viršyti 2,5 val.”

Rodyti daugiau