Istorijos

Knygos apžvalga – Ašaros ir pykčio priepuoliai: ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia (Aletha Solter)

201218-asaros-ir-pykcio-priepuoliai-120procentu_lt-3
Knygos tėvams / Kūdikis (1-12 mėn) / Vaikas (13mėn+)

Knygos apžvalga – Ašaros ir pykčio priepuoliai: ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia (Aletha Solter)

💯 Viena vertingiausių ki šiol perskaitytų knygų tėvams – “Ašaros ir pykčio priepuoliai” (Aletha Solter).

Kas patiko?

🎓Autorė – raidos psichologė, kuri specializuojasi prieraišumo ir psichologinių traumų srityse. Knyga paremta moksliniais tyrimais.
✅Ypač pravers tėvams, ieškantiems informacijos apie verksmą, pykčio priepuolius, traumas, kaip tinkamai elgtis, kaip tvarkytis su savo emocijomis ir kaip auginti vaikus neslopinant jų emocijų.
👶Vertinga nuo pirmų kūdikio dienų ir jau suaugusiems.
🌱 Kalbama apie gilumines stiprių emocijų šaknis.
🔥 Aptariami vaikų raminimo būdai, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti švelnūs, nekalti, o yra ne ką mažiau žalingi.
☀️Nors knyga apie vaikų emocijas, aš atradau ne ką mažiau atsakymų į savo pačios jausmus ir baimes. Ieškojau būdų nuraminti vaiką, o suradau savo pačios nusiraminimą. Jeigu anksčiau tos akimirkos mane išsunkdavo iki paskutinio lašo, dabar per jas jaučiu pliūpsnį meilės ir energijos, nes abi jau išmokome – tai laikas stipriai apsikabinti ir pasidaro lengviau. O rezultate nurimo Liepos pykčio priepuoliai ir pasibaigė kritimai ant žemės.
🙇‍♀️ Suvokiau, kad ne vaikui yra sunku su tom stipriom emocijom, tai man jas pakelti sunku, tai man jos nepatogios, tai aš dar tik mokausi jas priimti.
🤱Nuoširdžiai manau, kad perskaičiau ją jau vėlokai (apie 12 Liepos mėnesį). Jeigu būčiau turėjusi tą informaciją tik Liepai gimus, būčiau visai kitaip žvelgusi į kūdikio verksmą. Bet geriau vėliau nei niekada!

💡Youtube taip pat rasite naują pokalbį “Didelės mažų vaikų emocijos” su pagarbios tėvystės koučere:

Ką vertėtų žinoti?

👀 Kai kurie knygos argumentai yra paremti autorės patirtimi ir šeimų istorijomis, kas mane privertė kiek sudvejoti.
⚡️Verksmo teorija dar nėra plačiai atrasta tėvų, tad gali prireikti laiko ir šiek tiek praktikos, kol senas nuostatas ims keisti naujos, kol prisijaukinsite, įsitikinsite ir pajusite, jog daug lengviau yra priimti vaiko emocijas nei jas karštligiškai slopinti. Ypač jeigu patys buvote auginami geromis mergaitėmis ir neverkiančiais berniukais. Todėl manau, kad ją į rankas reikėtų imti, kai esate pasiruošę susitikti su savo emocijomis.

 

Šiek tiek minčių iš knygos…

“Mano, kaip mamos, darbas – nebūtinai apsaugoti vaiką nuo skausmo, sunkumų ir nesėkmių, bet padėti jam išmokti susidoroti su šių dalykų sukeliamomis emocijomis.”

“Kai verkiame reaguodami į emocinį stresą, sunaudojame energiją, sumažiname įtampą, sumažiname kraujo spaudimą ir su ašaromis iš organizmo pašaliname streso hormonus bei neurotransmiterius, taip atkurdami fiziologinę pusiausvyrą.”

“Neramumo laikotarpiai dažnai eina prieš įgyjant naują įgūdį, kaip antai prieš paimant daiktą ar išmokstant šliaužioti. Taigi, jei jūsų kūdikis verkia dažniau nei paprastai, galbūt taip jis atsikrato nesėkmių išgyvenimo, patirto intensyviai mokantis naujo įgūdžio.”

“Jūsų pirmasis impulsas kūdikiui pravirkus tikriausiai ir yra tai, kaip elgdavosi su jumis, kai verkdavote būdamas kūdikis, net jei sąmoningai to neprisimenate.”

“Kai tėvai negali išklausyti stiprių vaiko emocijų, kūdikis nesijaučia visiškai matomas ar girdimas ir susiformuoja pakaitinis prieraišumas negyviems daiktams (čiulptukui, buteliukui, skudurėliui, žaisliukui ir t.t.) arba kūno dalims (kaip antai savo nykščiui ar mamos krūtinei). Toks pakaitinis prieraišumas trukdo sveikai emociškai vystytis.”

“Mamos verkdamos taip pat sumažina įtampą ir jaučiasi ramesnės būdamos su kūdikiais. Taigi nesistenkite nuslopinti savo noro verkti. Verkti yra gerai jums ir jūsų kūdikiui.”

“Gyvenimas tampa daug lengvesnis, kai verkiančių ir pykstančių vaikų tėvai supranta, kad nėra jokios problemos ir jiems tereikia būti su savo vaiku.”

 

Turinys


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (2)

  1. Agnė

    Visur išnaršiau, niekur neradau nei anglų, nei lirtuvių kalba. Radau vienoje bibliotekoje, bet esu 4 eilėje, ją pasiimti…

    1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

      Sveiki, matau, kad dabar knygos.lt galima atlikti išankstinį užsakymą ir jau greitai jie gaus papildymą: https://www.knygos.lt/lt/knygos/asaros-ir-pykcio-priepuoliai–ka-daryti–kai-kudikiai-ir-vaikai-verkia/ 🙂

Ką vertingo rasite tarp istorijų?

Kas savaitę išleidžiu atviras vienos pirmąkart mamos istorijas, kuriose pasakoju apie savo motinystės patirtį, kitų mamų istorijas, savęs paieškas jau tapus mama, pasiteisinusius atradimus, organizacijos idėjas, mėnesio tikslus bei kaip sekasi jų siekti ir dar daug visko jau daugiau nei 11 metų!

Iveta, 120% autorė

120% informaciniai rinkiniai tėvams: