Istorijos

Kalėdinės dovanų idėjos 1-2 metų vaikui

Kaledu dovanu idejos vaikui-120procentu_lt-5
Pirkiniai vaikams / Vaikas (13mėn+)

Kalėdinės dovanų idėjos 1-2 metų vaikui

Ieškodama Kalėdinių dovanų Liepai (per Kalėdas bus 15 mėnesių), prirankiojau tiek visokių smagių idėjų, kad pasirodė gaila jas palikti dūlėti kažkur užrašuose. Todėl dalinuosi ir gal tarp jų surasite kokią vieną kitą artimą idėją savo mažyliams 🙂

Prieš pradedant vertėtų žinoti:

  • Šios dovanų idėjos atspindi mūsų šeimai artimą auklėjimą, tad skatinu visas idėjas perleisti per jūsų šeimos požiūrį, verybes ir auklėjimo stilių. Rinkitės tai, kas artima jums.
  • Nors pati ieškojau dovanų 12-18 mėnesių vaikui, manau, kad tuo nereikėtų apsiriboti. Čia rasite dovanų, kurias gali panaudoti tiek jausnesni, tiek vyresni vaikai. Rinkitės tai, kas atliepia jūsų vaiko pomėgius ir interesus.
  • Šį įrašą skubėjau paskelbti kol vyksta juodojo penktadienio nuolaidos, tad daugelis minėtų nuolaidų galios iki pirmadienio (20-11-30).

Keliaukime į dovanų idėjas!

 

Lavinamoji praktinių įgūdžių lenta

Lavinkite praktinius įgūdžius naudotis užtrauktuku, sagomis, sąsagomis, raišteliais ir dirželiais su “Melissa & Doug Basic Skills Board” (18.99 EUR).

Šaltinis: Pegasas.lt

Dar viena smagi lenta praktiniams įgūdžiams ir piršteliams lavinti, tik skirta susipažinti su skirtingais užraktais ir už jų pasislėpusiais gyvūnais – “Melissa & Doug Latches Board” (13.99 EUR).

Šaltinis: Pegasas.lt

Žemiau rasite ne vieną Melissa & Doug žaislą ir ne be priežasties. Man jie labai patinka, nes yra mediniai, į natūralesnę ir link paprastumo einančią pusę. Pas juos taip pat galima rasti daug žaislų, atspindinčių Montessori metodikos principus ir svarbiausia – jie nėra labai užbranginti, o savo funkciją atlieka puikiai. Tad jeigu gyvenate šalyje, kur šių žaislų galima rasti dar daugiau, siūlau dairytis viso Melissa & Doug prekės ženklo, nes pasirinkimas bus dar didesnis.

 

Žaisliniai maisto produktai

Pažinkite ir rūšiuokite įvairius maisto produktus per žaidimą su “Melissa & Doug Food Groups” (19.99 EUR). Man labai patiko, kad šio rinkinio dėžutes galima panaudoti ir kitiems žaidimams, žaislų ir veiklų tvarkingam laikymui. Ką gaminsime šiandien? 🙂

Šaltinis: Pegasas.lt

 

Buities daiktai, pritaikyti mažoms rankytėms

Aš šitą daiktą išsvajojau! Liepa labai nori dalyvauti visoje buityje, todėl dažnai takosi nugvelbti jai per didelę šluotą ar grindų šluostę. Tik duok jai ką nors kartu paveikti. Vis pagalvoju, kad praverstų vienas ar kitas daiktas pritaikytas Liepos ūgiui ir rankytėms. O čia šluostė, šluota, semtuvėlis ir grindų šluostė tobulai pritaikyti toms mažoms rankytėms, kad vaikas galėtų pilnavertiškai dalyvauti buityje tiek, kiek tik norisi – “Melissa & Doug Dust, Sweep and Mop” (29.99 EUR).

Šaltinis: Pegasas.lt

 

Muzikinė dėlionė

Pažinkite gyvūnus žaismingai per kelias jusles vienu metu – “Melissa & Doug Farm Animals Sound Puzzle” (9.99 EUR). Šio tipo dėlionių galima surasti įvairiomis tematikomis, bet ūkio gyvūnai man pasirodė praktiškiausia, nes gyvūno detalę pataikę į jai skirtą dėlionės vietą, išgirsime šunį, katę, karvę, arklį, gaidį, žąsį, paršelį ir avį. O šie garsai dar ir smagi motyvacija.

Šaltinis: Pegasas.lt

❗️Verta žinoti – Melissa & Doug prekes Lietuvoje taip pat mačiau Assorti internetinėje parduotuvėje, tik ten jos buvo su daug didesniu antkainiu. Palyginkite kainas prieš įsigyjant, kad atrastumėte geriausius pasiūlymus. Man apsiperkant Pegase (per juodojo penktadienio nuolaidas), Melissa & Doug žaislai buvo parduodami ko gero pigiausiai (viskas 30% pigiau).

 

Muzikinės knygelės, kurias įsimyli beveik visi vaikai

Štai keletas muzikinių knygelių, be kurių nepraeina nei viena Liepos diena. Jos mano nuomone, yra vienos verčiausių apsigyventi kiekvienos šeimos namuose per šias šventes.

Šaltiniai: Knygos.lt / Skaitaunuogimimo.lt

Džyru Džyru Muzikėlė (21.99 EUR) – nerealaus grožio lietuviškos dainelės, kurios nejučiom ima niūniuoti visi šeimos nariai. Deja puslapėliai greitai dėvisi ir plėšosi, ypač jeigu mažylis mėgsta patikrinti jų patvarumą 🙂

The Carnival of the Animals (15.99 EUR) – buvo dovana Liepai iš Skaitau Nuo Gimimo knygynėlio ir tai dar viena pasakiško grožio bei muzikos knygelė, kuri dar ir puikiai atlaiko tokio amžiaus vaiką. Jautriems vaikams turėtų būti supažindinama gal kiek lėčiau, bet susipažinus Liepa su ja nesiskiria nei dienos. Knygelė paremta kompozitoriaus Camille’o Saint-Saënso “Žvėrių karnavalas“ temomis ir man asmeniškai, primena pasivaikščiojimą Dinseyland parke.

Usborne Sound knygelės (14.99-16.99 EUR) – nuo to laiko, kai gavome dovanų, jau ir pati užsakiau jų papildymą Liepai, nes visi šeimos nariai iki vieno jas įsimylėję. Siūlyčiau rinktis tokias temas, kurių garsų kitose knygelėse dar neturite, kad nebūtų pasikartojimo. Šalia “Night Sounds”, aš papildomai dar užsisakiau “Farm Sounds” ir “The Nutcracker”.

Raidžių namučiai (19.59 EUR)  – eiliuoti puslapiai susipažįstant su kiekviena raide. Taip pat labai gražu, bet iš visų paminėtų rinkčiausi kaip paskutinę, nes ploni puslapiai tokio amžiaus vaiko neatlaikys gerai, o labiausiai ją norėsis naudoti jau kiek paūgėjus ir mokantis raidžių.

Minėtoms Knygos.lt knygoms rasite 30-40% juodojo penktadienio nuolaidas.

 

Priemonės savarankiškam ir netepliam piešimui

Tokio amžiaus vakui piešiant su tradicinėmis priemonėmis, įprastai reikia paruošti tinkamą piešimo erdvę, aprangą ir aktyviai dalyvauti drauge, kad piešiniai nenugultų ant sienų ir veidų 🙂 Bet galima rasti ir įdomių alternatyvų, kurios leidžia piešti be specialaus pasiruošimo ir net tokio amžiaus vaikui tai daryti gan savarankiškai.

Šaltinis: Amazon.co.uk

Taip atradau įvairių spalvų flomasterius (CRAYOLA Color Wonder Mini Markers, £7.72), kurie piešia tik ant specialaus popieriaus (CRAYOLA Color Wonder – White Refill Paper, £8.31). Nekantrauju išbandyti su Liepa! O pirmuosius darbelius galima paversti į atvirukus ir juos Kalėdų proga padovanoti seneliams.

 

Pirmieji žodžiai-knyga-dėlionė viename

Norite padovanoti galimybę mokytis žodžius, vartyti knygą ir dėlioti dėlionę? Yra dovana, į kurią sutelpa viskas kartu 🙂

Šaltinis: Book Depository / Youtube

Tris tokio tipo knygas esame gavę iš mano sesės, gyvenančios UK ir jas universaliai panaudojame pačiom įvairiausiom paskirtim – sudedu kurteles į knygą, o Liepa turi užsiėmimą jas visas išimti, dedame korteles į joms skirtas vietas drauge, Liepa labai mėgsta atidaryti kortelių dėžutę knygoje ir jas vieną po kitos išimti, imame kortelę ir mokomės žodį, ieškome kortelėje matomo gyvūno kitose knygose ir t.t. Visos kortelės yra storos ir gerai atlaiko tokio amžiaus vaiką jau gerus 5 mėnesius. Lietuvoje man neteko matyti tokios kokybės ir tokio tipo daugiafunkcinės knygos, tad dalinuosi, kur galima atsisiųsti:

First words knyga

Farm knyga

Colours knyga

Numbers knyga

Su juodojo penktadienio kodu “BF10” pritaiko 10% nuolaidą.

 

Žaislas tam tikram įgūdžiui, aplinkai, žaidimo tipui ar amžiaus tarpsniui

Šaltinis: Edukaciniai.lt

Pažinodami savo mažylius, jūs geriausiai žinote kas juos domina, kur žaisti jie mėgsta labiausiai, kokio tipo žaidimai juos traukia ir kokiame raidos etape jie yra. Kai turiu gan konkretų žaislo įsivaizdavimą ir kokiu tikslu jis mums yra reikalingas, pirmiausiai keliauju į edukaciniai.lt parduotuvę, kur galima rasti begalę žaislų ir labai detalų filtravimą, kas labai paprastai padeda surasti man tinkamiausio žaislo alternatyvas. Čia rasite žaislus 1-2 metų vaikams, tačiau siūlau neapsiriboti tuo, pasidairyti ir po žaislus vyresniems vaikams, pasirinkti jums aktualius įgūdžius. Taip žaislai bus perkami prasmingai ir su tikslu 🙂

Su kodu “120pct” parduotuvėje edukaciniai.lt galite įsigyti viską 15% pigiau!

 

Dovanų kuponas į teatrą bet kokio amžiaus vaikams

Šaltinis: Teatraspradzia.lt

Jeigu ne karantinas, būtume aplankę daugiau teatro “Pradžia” spektaklių, tačiau kiek spėjom pabūvoti, labai sužavėjo. Galima lankytis su bet kokio amžiaus vaiku, nes spektaklyje dalyvauja patys vaikai, jie gali laisvai judėti, bendrauti, įsitraukti arba tiesiog stebėti, jeigu taip norisi 🙂 Kalėdų proga galima įsigyti dovanų kuponą, kurį bus galima panaudoti teatrui atsidarius ir situacijai nurimus.

 

Kūrybinės veiklos rinkinys 0-6 metų vaikams

Šaltinis: Family Lab Academy

Family Lab Academy ruošia specialius rinkinius nuo kūdikystės iki 6 metų (10-16 EUR), su kuriais gaunate visas reikalingas priemones kūrybinėms veikloms. Prie kiekvieno rinkinio rasite detalų aprašymą ir galėsite išsirinkti tą, kuris geriausiai atitiktų jūsų vaiko interesus.

 

Lavinamieji rinkiniai 2-6 metų vaikams

Šaltinis: Y Tėvai

Y Tėvai ne tik nemokamai dalinasi labai naudinga vaikų ugdymo informacija, bet ir kuria korteles 2-6 metų vaikams – įpročių ir pareigų ugdymui, emocijų pažinimui ir valdymui, maisto gaminimui drauge, pedagogams (16.90 EUR). Jie taip pat neseniai išleido lavinamųjų rinkinių prenumeratą 12 mėnesių (12.90-14.90 EUR/mėn), su kuria kiekvieną mėnesį gaunate rinkinį tam tikra tema – korteles, užduotis ir specialią edukacinę medžiagą tėvams.

 

Lavinamųjų žaislų dėžutė bet kokio amžiaus vaikui

Šaltinis: Kiwico
Šaltinis: Kiwico

Lavinamosios Kiwico dėžutės iš Kalifornijos (JAV) yra įkvėptos Montessori metodikos ir pritaikytos visiems amžiams. Šias dėžutes Liepai užsakinėju pati jau 1 metus, daugelį žaislų naudojame iki šiol ir esame ja labai patenkinti. Detalią mano apžvalgą rasite čia. Kiwico komanda pagal jūsų vaiko amžių ir raidą parenka tinkamiausią dėžutę, kurioje rasite unikalius, kokybiškus, natūralių ir saugių medžiagų, estetiškus lavinamuosius žaislus (~40 EUR už dėžutę, įskaitant siuntimą į Lietuvą, muito mokesčio nėra). Dėžutė mus pasiekia per 3 savaites nuo išsiuntimo. Galima įsigyti prenumeratą kas du mėnesius, prenumeratą 6 ar 12 mėnesių arba tiesiog vieną dėžutę (nepamirškite įsitikinti, kad nėra pasirinktas automatinis nuskaičiavimas).

Pirmąją savo Kiwico dėžutę galite įsigyti 10 USD pigiau per čia (užsakymo pabaigoje krepšelyje matysite 10 USD nuolaidą – “discount”.)

 

Užduočių dėžutė 2-7 metų vaikui

Šaltinis: Užduočių Dėžutė

Užduočių dėžutė yra sukurta remiantis Montessori metodikos ugdymo principais ir siunčiama kartą per du mėnesius. Kiekvienoje 2-3 metų vaiko dėžutėje rasite knygelę, 7 lavinamąsias užduotis, visas reikalingas priemones, specialų pažinimo žemėlapį, lipduką kolekcijai, idėjas žaidimams ir užduočių rinkinį PDF formatu. Užduočių dėžutę galima įsigyti kaip prenumeratą 6 mėnesiams (90 EUR) arba pirkti vieną užduočių dėžutę (31-35 EUR).

 

Viena didelė dovana

Na, o ieškantiems vienos didesnės Kalėdinės dovanos, štai keletas man patikusių daiktų, kuriuos jau turime arba norėtume įsigyti ateityje:

Ikea žaislinė virtuvėlė vaikui (30-90 EUR)

Balansinė lenta laipiojimui ir žaidimams (50 EUR)

Bokštelis vaiko savarankiškumui skatinti ir galimybei dalyvauti kartu buityje (65-90 EUR)

Ortopedinis įvairių paviršių kilimėlis-dėlionė (44-126 EUR)

Laipynė-transformeris, kuri gali tapti ko gero bet kuo (154-805 EUR)

Šaltiniai: Ikea / House of Mouse / Feet Puzzle / Klingo Kids

 

Pabaigai…

Ir kaip visuomet, tik noriu priminti, kad tikrai ne žaislų kiekyje ar dydyje yra vaikų meilė. Ieškokite to, kas bus tikrai vertinga jūsų vaikui, šeimai ir nenuguls dūlėti namų kampe. O užsisukę visuose šventiniuose reikaluose, svarbiausia – nepamirškite apkabinti, priglausti ir pamyluoti vaikus, kuriems didžiausia dovana yra dėmesingas laikas drauge! 💛

Taip pat esate atradę smagių Kalėdinių dovanų idėjų 1-2 metų vaikui? Mielai pasisemčiau įkvėpimo ir aš – dalinkitės komentaruose.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Sveiki atvykę!

120procentu.lt tinklaraštis – tai vieta, kur nugula asmeniniai tėvystės patyrimai auginant dukrą, prisiminimai apie kiekvieno amžiaus tarpsnio džiaugsmus ir iššūkius, pasiteisinę rekomendacijos ir kiti tėvystės atradimai. Aukime augindami vaikus kartu!

Iveta, 120procentu.lt autorė

Informaciniai rinkiniai šeimoms: