Istorijos

Ką vertėtų žinoti renkantis žindymo konsultantę?

201214-Ka-vertetu-zinoti-renkantis-zindymo-konsultante-120procentu_lt
Kūdikis (1-12 mėn) / Žindymas

Ką vertėtų žinoti renkantis žindymo konsultantę?

❗️🤱 Ką vertėtų žinoti renkantis žindymo konsultantę? Dažnai šeimos susipainioja tarp pasirinkimų gausos. Todėl žemiau dalinuosi ištrauka iš informacinių rinkinių tėvams, kur palyginau ir apžvelgiau įvairias pasirinkimo galimybes ieškant pagalbos su žindymu Lietuvoje.

👩‍⚕️AKUŠERĖ-ŽINDYMO KONSULTANTĖ, įgijusi medicininį akušerio išsilavinimą valstybės nustatyta tvarka, įgyja reikalingas aukštojo mokslo žinias ir teisę konsultuoti žindymo klausimais, todėl žindymo sertifikacijos įgijimas nebėra būtinas. Žinias privalo atnaujinti kas 5 metus.
🔖SERTIFIKUOTA (IBCLC) ŽINDYMO KONSULTANTĖ įgyja reikalingas žinias konsultuoti žindymo klausimais išklausiusi 90val. mokymų, turėdama bent 1000val. praktikos, išlaikiusi egzaminą ir kas 5 metus privalo sertifikatą įgyti iš naujo. Tiesa, sertifikuota žindymo konsultantė nebūtinai yra įgijusi aukštąjį medicininį išsilavinimą ar turi mediko licenziją. LT turime 8 sertifikuotas konsultantes.⁣
👨‍⚕️Šeimos gydytojas, akušeris-ginekologas, slaugytoja, neonatalogas, taip pat turi teisę konsultuoti šeimas žindymo klausimais, tačiau deja ne visuomet šie specialistai yra žinias atnaujinę.
❗️Nėra garantijos, kad mediko licenzijos arba sertifikato (IBCLC) neturintys asmenys turi pakankamai kompetencijos teikti medicinines žindymo konsultacijas.
🔍 Paklauskite apie turimą kvalifikaciją, patirtį, šeimų atsiliepimus bei kaip reguliariai yra atnaujinamos žinios.
💛 Ieškant palaikymo (ne medicininės pagalbos) yra specialios organizacijos. “La Leche Lyga Lietuva” mamos savanorės bendrauja telefonu, el. paštu, organizuoja mamų susitikimus, gali atvažiuoti į namus. “Pradžių pradžia” mamos savanorės bendrauja su mamomis el. paštu arba telefonu.
🏥 Kai kurios ligoninės turi laktacijos kabinetus, kur žindymo specialistės nemokamai konsultuota ligoninės pacientes vėlyvuoju pogimdyviniu laikotarpiu. Pavyzdžiui, Vilniaus Antakalnio ir VGN ligoninės bei Kauno LSMU ir Kauno klinikinė ligoninė.

Daugiau skaitykite informaciniuose rinkiniuose tėvams apie įvairius kūdikio amžiaus tarpsnius.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Ką vertingo rasite tarp istorijų?

Kas savaitę išleidžiu atviras vienos pirmąkart mamos istorijas, kuriose pasakoju apie savo motinystės patirtį, kitų mamų istorijas, savęs paieškas jau tapus mama, pasiteisinusius atradimus, organizacijos idėjas, mėnesio tikslus bei kaip sekasi jų siekti ir dar daug visko jau daugiau nei 11 metų!

Iveta, 120% autorė

120% informaciniai rinkiniai tėvams: