Istorijos

Ką svarbu žinoti renkantis automobilinę kėdutę?

0-27
Pirkiniai vaikams

Ką svarbu žinoti renkantis automobilinę kėdutę?

Po 8 mėnesių naudojimo ir 2 įsigytų auto kėdučių išsikristalizavo mintys apie pasirinkimą 🤓

1 auto kėdutė (~0-13kg, ~iki 1 metų):
1⃣Kai kūdikis jos nemėgsta, kiekviena sekundė tvirtinant reiškia mirusias tėvų nervų ląsteles, o kartais ir neišgelbėtą miegą. Isofix tvirtinimo sistema (vietoj tvirtinimo diržais) padeda kėdutę greitai įdėti ir išimti.
2⃣Jeigu galėčiau grįžti laiku, paieškočiau saugios kėdutės, kuri dar ir sukasi 360 ar net turi gulimą poziciją. Kūdikiui dar labai nesidomint aplinka (~iki 4-5mėn) kelionės automobiliu buvo sudėtingos. 360 suteikia galimybę vairuojant ir sustojus prie šviesoforo greitai atsukti kėdutę, nuvalyti atpylimą, įdėti čiulptuką ar paduoti žaislą, taip pat patogu sėdint gale išimti/įdėti. Gulima pozicija gali būti dar vienas išsigelbėjimas kūdikiams, kurie labai prastai jaučiasi sėdimoje pozicijoje.
3⃣Kol vaikas valgo tik pieną ir atpylinėja, dėmės dažniausiai būna šviesios, todėl geriausia rinktis šviesų arba pilką pamušalą.
4⃣Veidrodėlis gale, kad vairuojant matytumėte vaiką kėdutėje – būtinybė.
5⃣Žindymo skraistė padėdavo pridengti nuo šviesų.

2 auto kėdutė (~9-18kg, 9mėn-4 metai):
1⃣Pirma svarbu nuspręsti kokio tvirtinimo kėdutės jums reikia: isofix ar diržais. Saugių variantų su abiem tvirtinimais nėra, pasirinkus vieną, kito naudoti nebus galimybės. Praktiškiausia yra rinktis tvirtinamą diržais, nes jos vis tiek jau nebenešiosite, ji bus talpesnė ir ne visi automobiliai turi isofix tvirtinimą, o vaiką per 4 metus turbūt vežios ir kiti žmonės. Viena iš lyderiaujančių ir saugiausių tokių kėdučių – Britax King II LS.
2⃣Mini apžvalgą ir daugiau minčių apie antrą kėdutę įkėliau savo IG stories, highlight’e “pirkiniai”.
3⃣Gulima pozicija visose saugiose kėdutėse (9-18kg) yra tokia pati.
4⃣Galima sodinti, kai vaikas jau tvirtai gali atsisėsti pats.
5⃣Ji tikrai tepsis, todėl pamušalo kokybę ir spalvą rinktės tai įvertinę.

Bonus patarimai:
📌Babycity ir kiti padavėjai dažnai vykdo 20% akcijas. Jeigu akcija nevyksta, paklauskite konsultanto ar galėtų pritaikyti asmeninę nuolaidą, kartais pritaiko!
📌Įvertinkite, kad dėl situacijos pasaulyje (karantino) kėdučių pasirinkimo galimybės greitai gali pradėti mažėti.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Sveiki atvykę!

120procentu.lt tinklaraštis – tai vieta, kur nugula asmeniniai tėvystės patyrimai auginant dukrą, prisiminimai apie kiekvieno amžiaus tarpsnio džiaugsmus ir iššūkius, pasiteisinę rekomendacijos ir kiti tėvystės atradimai. Aukime augindami vaikus kartu!

Iveta, 120procentu.lt autorė

Informaciniai rinkiniai šeimoms: