Istorijos

Aš – mama

0-70
Motinystė

Aš – mama

Kiek laimės dabar kelia labai žemiški paprasti dalykai. Kai spėju išsiplauti ir išsidžiovinti plaukus. Šiltas maistas, bet koks, iš bet kur ir bet kaip, svarbiausia – maistas! Kai galiu atrašyti ne po keleto dienų, o net paskambinti. Kai galiu pabūti lauke, užsidėti kažką daugiau nei liemenėlę, pakvėpuoti grynu oru ir pabūti tyloje su tądien tik vežimėlyje miegančia Liepa, tegu ir lyja. Kai turiu dvi rankas paglostyti ir apkabinti vyrą, kai prisimenu jam padėkoti už gėdingus pirkinius vaistinėj, parvežtus pietus, Liepos užčiūčiavimą, kurį tik jis moka, pientraukio organizavimą ir dar daug visko, ką jis šiuo metu dėl mūsų daro.

Kartais būna, kaip ir nugirdau Dovilę Filmanavičiūtę (@singingsheep) per Žinių Radiją sakant, atrodo, sėdžiu nuogais papais ant lovos kiaurą dieną, kol visas pasaulis bėga pro šalį. Ypač tais sunkesniais vakarais, kai kovoju dėl kiekvienos Liepos miego minutės, nes ji 10 valandų nesudėjusi bluosto, o mano speneliuose atsivėrę kanjonai.

Bet nepaisant sunkumų, kurių pirmomis savaitėmis tikrai netrūko, kartu man gera matyti kaip motinystė mane moko įvertinti labai paprastus dalykus ir kiek nedaug iš tiesų reikia iki laimės, kai ji čia pat namuose. Laimė yra matyti jos pirmą išaugtą drabužėlį, pirmas šypsenas, didžiules kaip galaktikos akys, kai ji švari, soti, išsimiegojus ir laiminga, jos rankutes čiupinėjančias mano ar vyro veidą ir pažįstančias vis labiau šį pasaulį. O kiek laimės suteikia atrasti, kad ją migdo virdulys, kad tereikėjo stipriau užkloti ar prisiglausti, kad Youtube yra “shhh” 8 valandų takelis ir retkarčiais jis galės mane pamainyti ir kiti maži-dideli motinystės atradimai.

Mus aplankiusios akušerės klausiau ar čia tikrai tik mums tos pirmos savaitės tokios sunkios. O ji tik nusijuokė ir atsakė, kad iš visų tądien lankytų šeimų, mes laikomės geriausiai. Todėl noriu būti atvira ir padrąsinti kitas tuoj tuoj tapsiančias mamomis. Atėjus tai sunkiai akimirkai, kai rūbai permirkę viskame, dėl nuovargio kūnas tiesiog išsijunginėja ir galvoje jau sukasi “kokia aš mama, jei net…”, tada vis prisimenu man draugės pasakytus žodžius. Tu esi pati geriausia mama, tik to dar nežinai ❤

📸 @pienespukasphotography


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Sveiki atvykę!

120procentu.lt tinklaraštis – tai vieta, kur nugula asmeniniai tėvystės patyrimai auginant dukrą, prisiminimai apie kiekvieno amžiaus tarpsnio džiaugsmus ir iššūkius, pasiteisinę rekomendacijos ir kiti tėvystės atradimai. Aukime augindami vaikus kartu!

Iveta, 120procentu.lt autorė

Informaciniai rinkiniai šeimoms: