Istorijos

4 kūdikio savaitė

0-67
Kūdikio savaitės (1-12mėn) / Kūdikis (1-12 mėn)

4 kūdikio savaitė

4 savaitės su Liepa 🌿 Prisiminus pirmųjų savaičių sunkumus, paskutinės savaitės man buvo tikra atgaiva ir įkvėpimas nenuleisti rankų. Bandžiau viską iš eilės, nuolatos tariausi su žindymo konsultante, eksperimentavau, taikiau net menkiausią atrastą detalę, kuri pagelbėtų su Liepos dienos miego kokybe ir pilvo skausmais. Ir nors mūsų laukia dar ilgas kelias iki tikro dienos ritmo, didžiausias pasiekimas yra tai, kad Liepa dienomis jau pamiega nebe po 15min., o retkarčiais jau net kelis kartus po 2 valandas. Na, ir dar tai, kad maitinimas kas 15-30min. prisirakinus prie lovos, pailgėjo į maitinimą kas 2 valandas. Tad žvelgiant į kelias praėjusias savaites, jausmas toks lyg pagaliau pradedame Liepai iškovoti kiek ilgesnius miegus ir man šiokias tokias petraukėles namų reikalams.

Per mėnesį Liepa priaugo 1kg, retkarčiais jau papasakoja ką nors savo kalba, pradėjo dar labiau koncentruoti žvilgsnį, kartais atrodo, kad išgirdusi mano balsą ir jo intonaciją jau supranta kada valgysime, kada ją raminu. Taip pat atsirado būdravimo, kurio metu ji kuo ramiausiai pabūna viena, o kartais net užmiega savarankiškai, kas dar pieš kelias savaites atrodė neįmanoma.

Šiomis savaitėmis taip pat supratau, jog Liepos diena dažnai einasi taip gerai, kaip gerai aš jaučiuosi. Kartais mano menkiausias jaudulys ar skubėjimas gali pavirsti į nemiegadienį. Todėl šiomis savaitėmis pagaliau išmokau atsipalaiduoti maitinant ar ją migdant: užkandžiauti, paskaityti knygą, žiūrėti dokumentiką, padaryti reikalingus skambučius, išeiti pasivaikščioti su kaimyne ir vežimais, užsakyti maisto produktus ir kitaip išnaudoti tą laiką arba prasmingai, arba maloniai. Taip pirmą kartą po kelių savaičių skausmų žindant, pagaliau vėl pradėjau žindymo laukti 💛

Labiausiai šiomis savaitėmis pasiteisino: antspeniai spenelių gijimui, Multi-mam kompesai, Baby Bjorn gultukas kai reikia dar vienos minutės ką nors užbaigti, aspiratorius ir jūros vanduo valyti nosytei, bekontaktis termometras, masažai pilvukui ir visam kūnui, įvairios išbandytos atsirūgimo pozicijos, Colic Calm nuo pilvo pūtimo ir skausmų, dienos pietūs iš Čili Pizza kai laiko gaminimui nebelieka.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Sveiki atvykę!

120procentu.lt tinklaraštis – tai vieta, kur nugula asmeniniai tėvystės patyrimai auginant dukrą, prisiminimai apie kiekvieno amžiaus tarpsnio džiaugsmus ir iššūkius, pasiteisinę rekomendacijos ir kiti tėvystės atradimai. Aukime augindami vaikus kartu!

Iveta, 120procentu.lt autorė

Informaciniai rinkiniai šeimoms: