Istorijos

19 mėnesių vaikas

19 menesiu vaikas - 120procentu_lt
Vaikas (13mėn+)

19 mėnesių vaikas

19 mėnesių su Liepa 🧸🌿🐣⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

👩‍👧 Kai svajodavau apie motinystę, įsivaizduodavau mamos ir dukros pasikalbėjimus. Nors pasikalbėjimai dar labai riboti, bet tai, kad jau kalbamės, vidų užpildė labai šiltu jausmu. O ir mūsų ryšys, atrodo, dabar tik dar pastiprėjo. Įdomu, koks vaizdinys iškildavo jūsų mintyse išgirdus “motinystė” dar prieš tampant mama?
👀 Jau labai gerai suvokia, kai kažko imti ar daryti negalima, bet toms rankutėms taip knieti. Na, tai suplėšo, ištraukia laidą, įkiša pirštus skaudžiai ir pati sau pasako sukiodama galvą: “neeee”. Toddler’io vidiniai konfliktai 😄
🌱 Liepa ėmė kalbą aktyviai naudoti norėdama paprašyti ar ką nors parodyti: “nam-au-gą” (einam į lauką), “duo-duo” (vanduo), “si-si” (valytis dantis), “sės” (sėsk), “siu-bia” (siurbia), “zi-si” (muzikos), “suptis” (si-tis), “ne-la” (nėra).
🤸🏻‍♀️ Vis aiškiau matau, kad fizinį lavinimą Liepa jaukinasi kiek atsargiau, lėčiau, pirmiausia stebi, tyrinėja ir tik gerai susipažinusi išdrįsta pabandyti. Todėl labai pasiteisino mintis įsigyti “Montessori pikler triangle” laipynę.
🤝 Mokomės eiti į šoną pamačius automobilį, laikytis atstumo nuo judrios gatvės, palaukti savo eilės žaidimų aikštelėje.
⏰ Kai man reikia 10 sekundžių ką nors užbaigti, pasiteisina skaičiavimas garsiai nuo 1 iki 10. Taip Liepa žino kada tiksliai ateis mama.
👨‍👩‍👦👨‍👩‍👦 Džiaugiuosi pradėjusi @pagarbitevyste tėvystės programą, kurioje su specialistais kiekvieną savaitę aptariamos aktualiausios Liepos amžiui temos ir praktiški patarimai sprendžiant dažnai pasitaikančius iššūkius. Lyg per visus sunkumus vestų patyrusi ir vis nuraminanti ranka ant peties.
📚 Susikūriau, atsispausdinau ir dabar turime 5 knygeles su Liepai aktualiausiais daiktais, žmonėm, kasdieniais ritualais, emocijom, gyvūnais ir maistu. Pirmą kartą matau, kad tiek vartytų, šnekėtų, rodytų ir nenusibostų 😍
🧸 Savarankiškai žaisdama labiausiai įsitraukia į tai, su kuo abi esame žaidę daugiausiai.
🥕🥬 Pradėjo valgyti morką ir salotą.
🧐 Vis daugiau jos įsivaizduojamų žaidimų primena mamos ir tėčio kopijavimą.
🐣 Pirmos Velykos, kai Liepa pati daužo kiaušinius ir dar laimėjo, rideno ir tikrai dalyvavo!


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Ką vertingo rasite tarp istorijų?

Kas savaitę išleidžiu atviras vienos pirmąkart mamos istorijas, kuriose pasakoju apie savo motinystės patirtį, kitų mamų istorijas, savęs paieškas jau tapus mama, pasiteisinusius atradimus, organizacijos idėjas, mėnesio tikslus bei kaip sekasi jų siekti ir dar daug visko jau daugiau nei 11 metų!

Iveta, 120% autorė

120% informaciniai rinkiniai tėvams: