Istorijos

18 mėnesių vaikas

18 mėnesių vaikas
Vaikas (13mėn+)

18 mėnesių vaikas

Sunku patikėti, kad Liepai jau 1.5 metų! 18 mėnesių vaiko gyvenimas yra pilnas nuotykių ir įvykių.
⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣
🌈 Ką labiausiai mėgsta veikti 18 mėnesių vaikas: slėpynės, gaudynės, pasikalbėjimai apie gyvūnus ir jų garsus, garsinės ir magnetinės dėlionės, išimti, sudėti, knygų ir žurnalų vartymas, ritminga muzika, veiklos su biriais produktais ir virtuvės rakandais, dalyvavimas buityje, sūpynės, čiuožykla, kamuolio ar baliono spardymas.
☀️ Ištirpus sniegui grįžo Liepos džiugesys lauke.
😈 Paima mamos ar tėčio daiktą ir bėga slėptis.
🐓 Liepai daugiausiai nuostabos dabar kelia kaimyniniai šunys, katės, varnos ir gaidžiai.
🌱 O man nuostabą kelia kaip 18 mėnesių vaikai į save geria kiekvieną garsą ir vaizdą. Kartais Liepa vos per vieną dieną pakartoja 10 naujų frazių 😮. O prieš kelis mėnesius dar, ko gero, nesakė 10 žodžių. Pakanka vieną kartą išgirsti, pamatyti ir jau žino, nerealu! Tad ir mes dabar jau atsargiau stebim ką sakom ir darom. Šis kalbos etapas atsinešė daug naujienų 🥰.
💪 Pasitempiau ir aš. Moku jau visą neįprasčiausių garsų repertuarą, pradėjau geriau skirti įvairius gyvūnus ir galiu papasakoti visą istoriją iš vieno žodžio.
🙇‍♀️ Viena iš naujienų – Liepos frustracija, kai nepavyksta susikalbėti. Todėl dabar ypatingai daug dėmesio skiriu kasdieniam žodyno plėtimui, gestams ir kalbos žaidimams. Tie pasikalbėjimai taip pat labai padeda ištempti laiką auto kėdutėje, kantriau palaukti kol mama gamina ir išvengti didelių pykčio priepuolių, kurie jau buvo tapę kasdienybe.
🚽 Pasiprašo pasėdėti ant tualeto ir paskaityti knygelę. Parodo, kai pasipildo sauskelnė. Panašu, kad artėjame prie naujo etapo 🙂.
👀 Kartais atsisako eiti miegoti, kol nepavartė norimos knygos. O kartais sugalvoja nemiegoti iki 02:00, nes, na, tiesiog! 😅
😂 Daro mums kuti kuti.
🙋‍♀️ Vis daugiau nori daryti pati ir supyksta, kai bandome įsiterpti.
🧸 Su vaikais elgiasi kaip su dideliais meškučiais, vis bando apkabinti ar pabučiuoti.
🦴 Vadovauja šuniui: “Atila, sėsk!” ir kartais tenka juos du išskirti.
💃 Ėmė kuklintis šokant.
💛 Po 6 mėnesių pertraukos (dėl pandemijos) gyvai pasimatė su močiutėmis.
✅ 18 mėnesių vaiko raida – sėkmingai praėjome profilaktinę apžiūrą pas šeimos gydytoją, išsiklausinėjome kas neramino ir eilinį kartą įsitikinome, kad viskas su tuo vaiku gi gerai 🤦‍♀️.

18 mėnesių vaikas

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Ką vertingo rasite tarp istorijų?

Kas savaitę išleidžiu atviras vienos pirmąkart mamos istorijas, kuriose pasakoju apie savo motinystės patirtį, kitų mamų istorijas, savęs paieškas jau tapus mama, pasiteisinusius atradimus, organizacijos idėjas, mėnesio tikslus bei kaip sekasi jų siekti ir dar daug visko jau daugiau nei 11 metų!

Iveta, 120% autorė

120% informaciniai rinkiniai tėvams: