Istorijos

15 vaiko mėnesis

15-menesiu-vaikas-15-menuo-raida-120procentu_lt-4
Vaikas (13mėn+)

15 vaiko mėnesis

15 Liepos mėnesis ir įvykiai mažo žmogaus gyvenime:
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣
🎢 Kaip be mėnesio nuotykių. Prisispaudė pirštus į šaldytuvo tarpą, užsivertė kėdę, nikstelėjo koją. Tada bebėgdama krito, susitrenkė nosį, ištino, visi išsigandom, bendras pagalbos telefonas pamėtė mus po ligonines, kol galų gale atvykę ten, kur jau priėmė, išgirdom, kad tai viso labo sutrenkimas. Liepa, Liepa, pražilsim kol tave užauginsim 🙈.
👻 Kalasi 3 iltiniai.


🥦 Po n siūlymų, pradėjo valgyti ryžius, grikius, kiaušinį, pupeles. Ir… Nustojo valgyti brokolius, žiedinį kopūstą, pastarnoką 😅.
🙅‍♀️Priminimas sau – klausytis mamiškos intuicijos. Jau kurį laiką įtarinėjau, kad Liepa turi alergiją. Nenurimau, išsityrėm ir paaiškėjo gan stipri alergija vėžiagyviams bei lengva alergija pienui. Pasikoregavome mitybą pagal alergologės rekomendacijas ir iškart pasijuto pagerėjimas.
👀 Negaliu atsistebėti kaip dabar ji viską girdi ir bando atkartoti. Kviečiu vyrą pietums: “Kas-ty-ti”, o Liepa iš paskos “a-ti-ti”. Rodau karvę ir sakau: “mūūū”, o Liepa: “ūūū”. Kiaulė: “kriu-kriu”, o Liepa sako: “ghr-ghr”. Įdomu, kad nors nuo kūdikystės dažnai naudojome ir gestus, Liepa labai retai juos kada rodo, o va garsai, muzika ir klausa – visame kame dominuoja. Svarstau ar tai toks amžius ar jos asmeninis polinkis.


🤣Tiesa, kartoja viską, išskyrus vieną žodį – “mama”.
📚 Seni žurnalai – vienas geriausių užsiėmimų. Varto, plėšo ir vėl varto.
💛 Pradėjo duoti bučkį ir dovanoti nebe šiaip apkabinimus, o tokius stiprius ir suspaudžiančius.
⏰ Tapo kiek kantresnė laukdama maisto.
🎈 Ėmė vežiotis už virvelės žaslus ant ratukų.
🤭 Kai kažkas jai nemalonu, tai išreiškia su: “hhh” (spėjam, kad išmoko iš Atilos urzgimo, kai ji vargšą tampo)
👍👎 Pradėjo aktyviai linksėti, kai nori pasakyti “taip” ir sukioti galvą, kai “ne”.
💡 Pati susigalvoja veiklų. Susiranda medžiagėlę ir eina valyti sienas. Deda įsivaizduojamą detalę į dėlionę. Eksperimentuoja su skirtingais objektais – kas kur telpa, įsideda, užsideda, nuima, stuksena. Juokiamės, kad vis kažką remontuoja 😄

🙏 Liepa siunčia ačiū už dovanas @my_white_cup (Liepos suknutė) ir @spaudimas (medinės figūrėlės)


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Ką vertingo rasite tarp istorijų?

Kas savaitę išleidžiu atviras vienos pirmąkart mamos istorijas, kuriose pasakoju apie savo motinystės patirtį, kitų mamų istorijas, savęs paieškas jau tapus mama, pasiteisinusius atradimus, organizacijos idėjas, mėnesio tikslus bei kaip sekasi jų siekti ir dar daug visko jau daugiau nei 11 metų!

Iveta, 120% autorė

120% informaciniai rinkiniai tėvams: